Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕЧІЇ СЕРЕДОВИЩА, ЩО ПРОВОДИТЬ СТРУМ, З ВНУТРІШНІМИ ДЖЕРЕЛАМИ МАСИ В МГД-КАНАЛАХ З ПРОНИКНИМИ СТІНКАМИ

ТЕЧІЇ СЕРЕДОВИЩА, ЩО ПРОВОДИТЬ СТРУМ, З ВНУТРІШНІМИ ДЖЕРЕЛАМИ МАСИ В МГД-КАНАЛАХ З ПРОНИКНИМИ СТІНКАМИ

Назва:
ТЕЧІЇ СЕРЕДОВИЩА, ЩО ПРОВОДИТЬ СТРУМ, З ВНУТРІШНІМИ ДЖЕРЕЛАМИ МАСИ В МГД-КАНАЛАХ З ПРОНИКНИМИ СТІНКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,68 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. Каразіна
Легейда Дмитро Вікторович
УДК 537.84
ТЕЧІЇ СЕРЕДОВИЩА, ЩО ПРОВОДИТЬ СТРУМ, З ВНУТРІШНІМИ ДЖЕРЕЛАМИ МАСИ В МГД-КАНАЛАХ З ПРОНИКНИМИ СТІНКАМИ
01.02.05 – Механіка рідини, газу та плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник:
докт. фіз.-мат. наук, проф. Тарапов Іван Євгенович
(Харківський національний університет, професор кафедри теоретичної механіки)
Офіційні опоненти:
докт. фіз.-мат. наук, проф. Боєв Анатолій Григорович
(Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків, провідний науковий співробітник);
канд. фіз.-мат. наук Тропіна Альбіна Альбертівна
(Харківський автомобільно-дорожній технічний університет, кафедра теоретичної механіки та гідравліки, асистент).
Провідна установа:
Інститут гідромеханіки НАН України, відділ хвильових процесів, м. Київ.
Захист відбудеться “17” січня 2001 р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.09 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, майдан Свободи, 4, ауд. 6-48.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету
Автореферат розісланий “ 15 ” 12 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Руткас А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з актуальних задач сучасної гідро- та газодинаміки є розробка теоретичних основ, розвиток та удосконалення методів дослідження ускладнених моделей механіки суцільних середовищ з розподіленими об'ємними джерелами маси, імпульсу та енергії. Необхідність цих розробок стимулюється достатньо широким використанням таких моделей на практиці. Існує досить велике коло природних явищ, у яких середовище або має розподілені джерела маси, імпульсу та енергії, або в межах дослідження його можна вважати таким. Такі моделі використовуються при вирішенні астрофізичних та космологічних проблем, у задачах біомеханіки, при дослідженні течій багатокомпонентних та багатофазних середовищ. Застосування цієї моделі в задачах з багатофазними (багатокомпонентними) середовищами дає можливість спростити рішення задач шляхом врахування впливу однієї з компонент (або кількох) через джерела маси, імпульсу та енергії (цей підхід дозволяє звести просторову задачу до плоскої, а плоску ? до одновимірної).
Останнім часом виникла потреба враховувати вплив магнітного поля на течії з розподіленими об'ємними джерелами маси. Так, у біомеханіці магнітне поле використовується для вивчення властивостей середовища та характеру течій у ньому шляхом введення в середовище магнітних часток. Це зумовило побудову нової моделі, яка дозволяє досліджувати вплив як розподілених об'ємних джерел маси та імпульсу, так і магнітного поля на течії таких середовищ. Така ускладнена модель вводиться в дисертаційній роботі для вивчення властивостей течій в МГД каналах з проникними стінками та процесів розповсюдження хвиль у газовому середовищі, яке проводить електричний струм.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у межах досліджень, що проводились на кафедрі теоретичної механіки Харківського національного університету за темою: “Математичне моделювання механо - фізичних взаємодій рідинних середовищ з електромагнітним полем (номер держ. реєстрації 0197U009316 / 1997-2000 р.р.).
Мета і задачі дослідження. Головною метою дисертаційної роботи є встановлення залежності основних характеристик течій середовища, що проводить струм, одночасно від магнітного поля та інтенсивності розподілених об'ємних джерел маси.
Наукова новизна одержаних результатів. Одержано подальший розвиток ускладненої моделі середовищ з розподіленими джерелами маси та імпульсу шляхом введення в неї додаткових факторів, які враховують вплив магнітного поля на середовище, що проводить струм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ТЕЧІЇ СЕРЕДОВИЩА, ЩО ПРОВОДИТЬ СТРУМ, З ВНУТРІШНІМИ ДЖЕРЕЛАМИ МАСИ В МГД-КАНАЛАХ З ПРОНИКНИМИ СТІНКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок