Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЇ та МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ до УМОВ ПЕРЕХІДНОГО періоду в СУСПІЛЬСТВі

СТРАТЕГІЇ та МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ до УМОВ ПЕРЕХІДНОГО періоду в СУСПІЛЬСТВі

Назва:
СТРАТЕГІЇ та МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ до УМОВ ПЕРЕХІДНОГО періоду в СУСПІЛЬСТВі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКій НАЦІОНАЛЬНИй УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗіНА
Луценко Олена Львівна
УДК 159.923: 316.42
СТРАТЕГІЇ та МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ до УМОВ ПЕРЕХІДНОГО періоду в СУСПІЛЬСТВі
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Лактіонов Олександр Миколайович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
декан факультету психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Титаренко Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України,
завідувач лабораторії соціальної психології особистості
кандидат психологічних наук, професор
Моргун Володимир Федорович,
Полтавський державний педагогічний університет ім.В.Г.Короленка, завідувач кафедри психології
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія методології та теорії психології, м. Київ
Захист відбудеться 28.10. 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 6, ауд. 451 .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 26 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Крейдун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науковий інтерес до проблеми психологічної адаптації зумовлений низкою обставин. По-перше, її актуальність визначена соціальною ситуацією перехідного періоду в Україні, виразними відзнаками якої є значне зростання кількості та різноманітності соціальних, економічних та політичних змін, відсутність зрозумілої спрямованості цих змін та неможливість або складність отримання усіх різновидів соціальних гарантій та прав людини, що дозволяють їй бути впевненою в можливості задоволення власних потреб, набути впевненості у завтрашньому дні. За описом перехідного періоду З. Карпенко та В. Мицько: „це посттоталітарний етап розвитку суспільства з невиразними ознаками ринкової економіки, рудиментами соціалістичної системи господарства, декларованими демократичними свободами та недосконалим правовим захистом, плюралістичною ідеологією і розбалансованою системою нормативної регуляції соціальної поведінки” (З. Карпенко, В. Мицько, 2001).
Ця ситуація апріорно є високо адаптогенною, тому вивчення психологічної адаптації є вчасним та невідкладним. О.А. Донченко пише, що учений-аналітик у даний час має рідкісну можливість взяти участь у масовому соціальному експерименті і за допомогою методу включеного спостереження одержати унікальний матеріал про людську природу і людський розум (О.А. Донченко, 1999).
По-друге, під час вивчення літературних джерел з проблеми психологічної адаптації ми помітили деяку неузгодженість існуючих у цій галузі понять, що ускладнює проведення досліджень та подальший розвиток теорії. З цього випливає необхідність чіткого аналізу місця та ролі основних категорій поняттєвого апарату теорії психологічної адаптації.
По-третє, серед існуючих підходів до проблеми психологічної адаптації до умов перехідного пострадянського суспільства відсутні дослідження суттєво важливих чинників процесу адаптації – образу перехідного періоду, цілей та перешкод адаптації, актуальних цінностей, сфер реалізації адаптації та індикаторів її успішності. Саме у межах даного, релевантного заявленій проблемі підходу, ми вважаємо можливим знайти невиявлені адаптаційні стратегії та механізми, пояснити накопичені та описати нові психологічні феномени, що виникають в умовах перехідного періоду у суспільстві.
Крім того, при наявності значної кількості соціологічних та соціально-психологічних досліджень бракує праць, що розв’язують цю проблему на загальнопсихологічному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРАТЕГІЇ та МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ до УМОВ ПЕРЕХІДНОГО періоду в СУСПІЛЬСТВі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок