Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНА, ГОСПОДАРСЬКА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА

ДЕРЖАВНА, ГОСПОДАРСЬКА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА

Назва:
ДЕРЖАВНА, ГОСПОДАРСЬКА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,89 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.КАРАЗІНА
ТИМОШЕНКО АНАТОЛІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 94 (477.51) “18”
ДЕРЖАВНА, ГОСПОДАРСЬКА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Чернігівському державному університеті імені Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
Раковський Леонід Едуардович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, професор кафедри історії слов’ян.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Білоцерківський Василь Якович,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України, професор кафедри історії України (м. Харків).
кандидат історичних наук, доцент
Наумов Сергій Олександрович
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри історії України (м. Харків).
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
(відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст.)
Захист відбудеться “1” жовтня 2004 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розіслано “1” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Становлення України як суверенної демократичної держави відбувається на основі вивчення багатовікового історичного досвіду, що разом з наполегливим прагненням українського народу реалізувати власне право на самовизначення, поза усяким сумнівом, гарантуватиме у недалекому майбутньому досягнення поставленої мети. Розбудова держави вимагає високого рівня національної свідомості її народу, у формуванні якої велику роль відіграє історична наука. Саме завдяки використанню у своїй діяльності глибоких знань минулого, кожне покоління, вступаючи в життя та спираючись на історичний досвід, вирішує проблеми суспільно-політичного виховання та соціально-економічного будівництва.
Державотворчі процеси сьогодення активізували вивчення проблем, пов’язаних з осмисленням минулого. Особливого значення набуває проблема аналізу подій, які відбувалися у суспільно-політичному й економічному житті українського народу в 60-80-ті роки ХІХ ст. Своєрідним стрижнем або основою, що сполучає весь комплекс наукових розвідок, присвяченій вітчизняній історії вказаного періоду, є діяльність конкретних державних і громадських діячів, які власним прикладом сумлінного служіння суспільним інтересам, зумовлювали поступальність державного розвитку. Сьогодні вже не викликає сумніву такий важливий напрям історичних досліджень, як персоналістика. Потрібно відзначити, що останнім часом намітилися позитивні тенденції у процесі подолання знеособлення історії. За такого підходу з’являється можливість розглядати певні історичні події та явища крізь призму світосприйняття їх конкретною особистістю – творцем таких подій, що дозволяє проникнутися духом епохи, відчути їх велич і драматизм.
У такому контексті заслуговують на увагу історичні постаті, діяльність яких донедавна замовчувалася або ж висвітлювалася дещо однобоко. До таких належить відомий український державний і громадський діяч Григорій Павлович Галаган. Його заповзятливість при розв’язанні господарських проблем у власному маєтку, разом з внутрішнім відчуттям неприродності кріпацтва, перетворили молодого поміщика у активного і послідовного учасника підготовки та проведення селянської реформи 1861 р. Яскравий представник відомого аристократичного роду, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ДЕРЖАВНА, ГОСПОДАРСЬКА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок