Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ансамблево-виконавська творчість бандуриста: мистецтвознавчий та психолого-педагогічний аспекти

Ансамблево-виконавська творчість бандуриста: мистецтвознавчий та психолого-педагогічний аспекти

Назва:
Ансамблево-виконавська творчість бандуриста: мистецтвознавчий та психолого-педагогічний аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
Мандзюк Любов Сергіївна
УДК 792.8 (477)
Ансамблево-виконавська творчість бандуриста: мистецтвознавчий та психолого-педагогічний аспекти
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському державному університеті мистецтв ім І.П.Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Гребенюк Наталія Євгенівна
Харківський державний університет
мистецтв ім. І. П. Котляревського,
професор кафедри сольного співу (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Давидов Микола Андрійович
Національна музична академія України ім П.І.Чайковського,
професор кафедри народних інструментів (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Морозевич Ніна Василівна доцент кафедри народних інструментів Одеської державної музичної академії ім. А.В.Нежданової (м. Одеса)
Провідна установа: – Львівська державна музична академiя iм. М.В.Лисенка, кафедра історії музики Міністерства культури і туризму України (м. Львів)
Захист відбудеться “ 11 ” квітня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13, ауд.58.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий “ 7 ” березня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Чернявська М. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається тенденціями сучасного музикознавства в ґрунтовному вивченні здобутків народного виконавства, їх значенням для розвитку конкретних видів творчості та наслідків для практичного вдосконалення та презентації в професійному культурно-мистецькому середовищі сьогодення. Інтерес до саме народних джерел творчості диктується загально світовими проблемами збереження та реставрації унікальних надбань, які, уніфікуючись своєрідністю тембрів, жанрів, стилів, манер, створюють єдину різнобарвну мистецьку царину.
Унікальність бандурного виконавського мистецтва взагалі, а колективного зокрема, піднявшись до небачених допоки вершин популярності серед різних верств населення на початку ХХ ст., через ряд безвідповідальних ідеологічних та дилетантсько-культурологічних чинників була майже знищеною у своїй первозданній манері. У той же час, дякуючи зрослому бажанню мас опанувати азами гри на бандурі й об’єднуватися для колективного музикування, постала проблема виховання відповідних професійних педагогічних кадрів.
Завдання сучасної методології бандурного виконавства – створити наукову базу для вдосконалення мистецької творчості бандуристів у її повній багатогранності: з одного боку – виконавській, яка проявляється в специфіці моноансамблю, ансамблях малих форм, капелах та оркестрових групах; з іншого – педагогічній та диригентській, які мають можливість формуватися та розвиватися, в свою чергу, саме на освоєнні та усвідомленні закономірностей ансамблевого бандурного виконавства у всіх формах його прояву.
Аналіз досліджень та публікацій бандурно-методичного спрямування показує, що навіть при активному (особливо за останнє десятиліття) вивченні цієї галузі народного виконавства розробки проведені досить фрагментарно. У наукових працях виконавство на бандурі розглянуте переважно в історичному (А.Омельченко, О.Дубас, В.Дутчак, Б.Жеплинський), традиційному (К.Черемський, В.Уманець, В.Чуркіна, О.Ваврик) академічно-виконавському (Н.Брояко, Н.Морозевич, І.Панасюк) аспектах. Вихідним принципом перших наукових розробок є культурно-історичний феномен кобзарства в цілому, другі – вивчали ґенезу та розвиток традиційних форм українського співоцтва та його цехових об’єднань, останні займалися проблемами виконавства в його художніх та рухо-моторних аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Ансамблево-виконавська творчість бандуриста: мистецтвознавчий та психолого-педагогічний аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок