Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СИСТЕМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЛЯ ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ PICHIA GUILLIERMONDII ТА CANDIDA FAMATA

РОЗРОБКА СИСТЕМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЛЯ ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ PICHIA GUILLIERMONDII ТА CANDIDA FAMATA

Назва:
РОЗРОБКА СИСТЕМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЛЯ ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ PICHIA GUILLIERMONDII ТА CANDIDA FAMATA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут молекулярної біології і генетики
ВОРОНОВСЬКИЙ АНДРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 577.21:582.282.23:577.164.1
РОЗРОБКА СИСТЕМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЛЯ ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ PICHIA GUILLIERMONDII ТА CANDIDA FAMATA
03.00.26 - молекулярна генетика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділах регуляції клітинного синтезу низькомолекулярних сполук та біохімічної генетики Відділення регуляторних систем клітини Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України (з 1.10.2000р. – Інститут біології клітини НАН України, м. Львів).
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор
Сибірний Андрій Андрійович,
Інститут біології клітини НАН України, завідувач відділу молекулярної генетики і біотехнології.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Мацелюх Богдан Павлович,
Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН
України (м. Київ), завідувач відділу генетики мікроорганізмів;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Черепенко Олена Йосипівна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України (м. Київ),
провідний науковий співробітник відділу молекулярної генетики.
Провідна установа:
Львівський національний університет ім. І. Франка, кафедра
мікробіології.
Захист відбудеться "12" червня 2001 року о 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеках Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ та Iнституту бiології клітини НАНУ.
Автореферат розіслано "10" _травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Підпала О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день досягнуто значних успіхів у вивченні шляху біосинтезу рибофлавіну та його регуляції у флавіногенних дріжджів (Sibirny, 1996). Для подальшого дослідження молекулярних механізмів регуляції флавіногенезу у цих мікроорганізмів і конструювання надпродуцентів рибофлавіну (РФ), важливе значення має застосування методів роботи з рекомбінантною ДНК. Такі методи широко розроблені для пекарських та окремих видів неконвенційних дріжджів (Guthrie and Fink, 1991; Wolf, 1996). Активне використання методів роботи з рекомбінантною ДНК можливе лише при наявності ефективних систем генетичної трансформації для того чи іншого виду. Система генетичної трансформації (або трансформаційна система вектор-господар) передбачає наявність “господаря” - реципієнтного штаму мікроорганізму і “вектора” - засобу введення та експресії певного спадкового матеріалу. Для багатьох видів дріжджів розроблено системи генетичної трансформації із застосуванням як комплементаційних , так і домінантних маркерів. Клоновано велику кількість різноманітних генів, визначено їх нуклеотидні послідовності, досліджено і порівняно структурні, промоторні та термінаторні ділянки. Створено велику кількість рекомбінантних конструкцій, в тому числі з використанням сильних дріжджових промоторів, що забезпечують ефективну експресію гетерологічних білків. Одержані на основі цього знання мають велике фундаментальне значення. Деякі з розроблених систем експресії вже застосовуються для промислового виробництва певних речовин (Guthrie and Fink, 1991; Wolf, 1996).
Водночас слід зазначити, що молекулярно-генетичні дослідження неконвенційних дріжджів знаходяться лише на початку інтенсивного розвитку. Для багатьох видів, вивчення яких має фундаментальне та прикладне значення, системи трансформації не створені взагалі. Це стосується, зокрема, флавіногенних дріжджів Pichia guilliermondii та Candida famata. Таким чином, розробка ефективних систем генетичної трансформації для цих мікроорганізмів дасть змогу інтенсивно досліджувати різноманітні аспекти метаболізму (флавіногенезу зокрема) на молекулярно-генетичному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА СИСТЕМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЛЯ ФЛАВІНОГЕННИХ ДРІЖДЖІВ PICHIA GUILLIERMONDII ТА CANDIDA FAMATA

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок