Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОРМОНАЛЬНИЙ ТА АНТИОКСИДАНТНИЙ СТАТУС, ПОКАЗНИКИ ОБМІНУ БІЛКІВ ТА ЛІПІДІВ У ПОРОСЯТ ЗА ДІЇ ХРОМУ

ГОРМОНАЛЬНИЙ ТА АНТИОКСИДАНТНИЙ СТАТУС, ПОКАЗНИКИ ОБМІНУ БІЛКІВ ТА ЛІПІДІВ У ПОРОСЯТ ЗА ДІЇ ХРОМУ

Назва:
ГОРМОНАЛЬНИЙ ТА АНТИОКСИДАНТНИЙ СТАТУС, ПОКАЗНИКИ ОБМІНУ БІЛКІВ ТА ЛІПІДІВ У ПОРОСЯТ ЗА ДІЇ ХРОМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
МАКСИМОВИЧ ІГОР ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 636.4.087.74:577.12.17:591.11
ГОРМОНАЛЬНИЙ ТА АНТИОКСИДАНТНИЙ СТАТУС, ПОКАЗНИКИ ОБМІНУ БІЛКІВ ТА ЛІПІДІВ У ПОРОСЯТ ЗА ДІЇ ХРОМУ
03.00.04 — біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів — 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник — доктор біологічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України
Снітинський Володимир Васильович,
Львівський державний аграрний університет, ректор.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
Стапай Петро Васильович, Інститут біології тварин УААН, завідувач лабораторії живлення овець і вовноутворення
доктор біологічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України, Герасименко Віктор Григорович, Інститут екології і біотехнології у тваринництві БДАУ, директор, завідувач кафедри екології і біотехнології БДАУ
Захист відбудеться 29.01.2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: вул. В. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: вул. В. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
Автореферат розісланий 28.12.2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед багатьох проблем у галузі свинарства, проблема збе-реження поросят була і надалі залишається актуальною. Близько 80 % загибелі поро-сят припадає на підсисний період, особливо в перші дні життя, що зумовлено багатьма причинами пов’язаними з біологічними особливостями цього виду, зокрема, високою плодючістю, інтенсивністю росту, а також особливостями обміну речовин у пренатальному і постнатальному періодах онтогенезу. Високий відсоток загибелі поросят припадає і на період їх відлучення від свиноматок (Понд У. Д., Хаупт К. А. 1983). Неспецифічна відповідь організму на будь-які нові умови життя породжує стрес. Стрес супроводжується активацією вільнорадикальних реакцій, накопиченням продуктів пероксидного окиснення та окислювальним пошкодженням генетичного апарату і ультраструктури клітин, збільшенням синтезу глюкокортикоїдів (Снітинський В.В. та ін., 1999; Данчук В.В., 2006).
Успішне вирішення цієї проблеми неможливе без пізнання глибинних механізмів у метаболічних процесах, та вирішення проблеми оптимального забезпечення молодняку свиней усіма елементами живлення, в тому числі необхідним набором та в оптимальних кількостях і співвідношеннях мінеральними речовинами.
З багатьох макро- і мікроелементів, які необхідні для організму свиней, на сьогодні майже відсутні дані стосовно біологічної ролі мікроелемента хрому, хоча дослідження останніх років дають підставу вважати, що хром може бути одним з лімітуючих компонентів продуктивності тварин (Сологуб Л. І. та ін., 2007).
Біологічні ефекти хрому у сільськогосподарських тварин вивчені недостатньо, але дослідники вказують на зниження концентрації інсуліну в сироватці крові телят, яким згодовували добавку нікотинату хрому. Вважається, що хром сприяє підвищенню чутливості до тканин інсуліну. Так званий фактор толерантності до глюкози власне і викликає зниження концентрації глюкози у кров’яному руслі. Слід зауважити, що поряд з інсуліном, Cr3+ впливає і на обмін тиреоїдних гормонів. Однак біохімічні механізми цього процесу потребують ще детального вивчення. Очевидно, що цей елемент має широкий спектр дії. Зокрема, показано вплив хрому на формування імунного захисту, завдяки активації мононуклеарних клітин периферичної крові та цитокінів (Снітинський В. В. та ін., 1999).
Хром проявляє біологічний ефект через вплив на обмін глюкози, ліпідів та білків, і тому його рекомендують застосовувати під час лікування діабету як антистресор, або фактор, який сприяє підвищенню продуктивності тварин (Anderson R.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГОРМОНАЛЬНИЙ ТА АНТИОКСИДАНТНИЙ СТАТУС, ПОКАЗНИКИ ОБМІНУ БІЛКІВ ТА ЛІПІДІВ У ПОРОСЯТ ЗА ДІЇ ХРОМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок