Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТООПТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЦЕНТРОАНТИСИМЕТРИЧНИХ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ.

МАГНІТООПТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЦЕНТРОАНТИСИМЕТРИЧНИХ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ.

Назва:
МАГНІТООПТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЦЕНТРОАНТИСИМЕТРИЧНИХ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР ім.Б.І.ВЄРКІНА
БІБІК Олександр Володимирович
УДК 537.632; 537.632.5;
537.638.215; 537.622.5;
537.624.8
МАГНІТООПТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЦЕНТРОАНТИСИМЕТРИЧНИХ
АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ.
01.04.11 – Магнетизм.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук.
Харків-2001р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур ім.Б.І.Вєркіна НАН України, м. Харків.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор ХАРЧЕНКО Микола Федорович,
ФТІНТ ім.Б.І.Вєркіна НАН України, керівник відділу "Оптичні і магнітні властивості твердих тіл"
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Іванов Борис Олексійович, Інститут магнетизму НАН України, головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук Хацько Євген Миколайович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім.Б.І.Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Харківський Національний університет ім. В.Н.Каразіна, Фізичний факультет, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “23” жовтня 2001р. о 15-00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02. при ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м.Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м.Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розіслано “21” вересня 2001р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз.-мат. наук О.С. Ковальов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Всі проведені в дисертаційній роботі дослідження спрямовані на виявлення і застосування властивостей таких представників магнітовпорядкованих кристалів, які не є симетричними стосовно дії операції антиінверсії – інверсії просторових координат і часу. До цієї сім'ї магнетиків належить 31 клас феромагнітних і 38 класів антиферомагнітних (АФМ) кристалів. Об'єднані відсутністю операції антиінверсії, всі ці магнетики мають загальну назву – нецентроантисиметричні (НЦАС) кристали і вирізняються серед інших магнетиків тим, що вони можуть мати специфічні фізичні властивості. Такими є п'єзомагнітний ефект, квадратичне по магнітному полю намагнічування, ряд магнітоакустичних ефектів і нетрадиційні ефекти лінійної і нелінійної магнітооптики. Всі ці властивості можуть бути ефективними інструментами для вивчення магнітного середовища, хоч деякі з них ще не виявлені експериментально до цього часу. Дослідження, що були проведені при виконанні дисертаційної роботи стосуються проблеми виявлення нового магнітооптичного ефекту - квадратичної магнітної гірації, що, перш за все, і визначає актуальність цієї роботи.
Крім того, значну частину дисертаційної роботи становлять результати досліджень властивостей колінеарних (time reversed) АФМ доменів і доменних стінок. Проблема доменів в антиферомагнетиках поставлена у фізиці кілька десятків років тому, але набула особливої актуальності у зв'язку із розвитком фізики низьковимірних магнетиків і штучних магнітних наноструктур. Інтерес прикладної фізики до магнітних доменів визначається їх застосуванням як носіїв інформації. Нещодавно виявлені оптичні і магнітні властивості НЦАС антиферомагнетиків дають можливість не тільки візуалізувати колінеарні АФМ домени, а й цілеспрямовано їх створювати. Внаслідок цього виникає питання про використання АФМ доменів у практиці при розробці різноманітних пристроїв в сучасній техніці, зокрема – для запису і збереження інформації. Крім того, існує науковий інтерес до АФМ доменів, що випливає з необхідності одержання магнітооднорідних зразків НЦАС АФМ кристалів при дослідженні їх фізичних властивостей, чутливих до напрямку АФМ вектора. Тому стає важливим питання про механізми та закономірності взаємодії АФМ доменної стінки з дефектами кристала, що було вивчено в роботі при дослідженні процесів монодоменізації і перемагнічування АФМ кристалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАГНІТООПТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЦЕНТРОАНТИСИМЕТРИЧНИХ АНТИФЕРОМАГНЕТИКІВ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок