Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДIВ КОНТРОЛЮ ТА СТАНДАРТИЗАЦIЯ ДЕЯКИХ ФIТОХIМIЧНИХ ПРЕПАРАТIВ ПО БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМ КЛАСАМ СПОЛУК

РОЗРОБКА МЕТОДIВ КОНТРОЛЮ ТА СТАНДАРТИЗАЦIЯ ДЕЯКИХ ФIТОХIМIЧНИХ ПРЕПАРАТIВ ПО БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМ КЛАСАМ СПОЛУК

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДIВ КОНТРОЛЮ ТА СТАНДАРТИЗАЦIЯ ДЕЯКИХ ФIТОХIМIЧНИХ ПРЕПАРАТIВ ПО БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМ КЛАСАМ СПОЛУК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КОММЕДБІОПРОМ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР ЛIКАРСЬКИХ ЗАСОБIВ
На правах рукопису
Для службового користування
Прим. № _______
ЛИСОЧЕНКО Лілія Михайлівна
УДК 615.322.07
РОЗРОБКА МЕТОДIВ КОНТРОЛЮ ТА СТАНДАРТИЗАЦIЯ
ДЕЯКИХ ФIТОХIМIЧНИХ ПРЕПАРАТIВ ПО БІОЛОГІЧНО
АКТИВНИМ КЛАСАМ СПОЛУК
15.00.03 – стандартизація та організація виробництва
лікарських засобів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії аналітичної хімії Державного наукового центру лікарських засобів (м. Харків). Коммедбіопром, Національна Академія наук України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук,
Підпружников Юрій Васильович,
Державний науковий центр лікарських засобів,
завідувач лабораторії аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Маслова Наталія Федорівна,
Державний науковий центр лікарських засобів,
завідувачка лабораторії фармакології ферментних
та антиферментних препаратів
доктор фармацевтичних наук, професор
Ковальов Володимир Миколайович,
Українська фармацевтична академія,
завідувач кафедри фармакогнозії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти,
ім. П.Л. Шупика, кафедра фармацевтичної хімії
та фармакогнозії, Міністерство охорони здоров’я
України, м. Київ
Захист відбудеться “28” жовтня 1999 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .817.01 при Державному науковому центрі лікарських засобів (310085, м. Харків-85, вул. Астрономічна, 33).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ДНЦЛЗ (310085, м. Харків-85, вул. Астрономічна, 33).
Автореферат розісланий “28” вересня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор фармацевтичних наук, професор М. О. Казарінов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Препарати на основі лікарської рослинної сировини широко застосовуються у медичній практиці. Перелік лікарських засобів фітопрепаратів достатньо широкий (настойки, екстракти, таблетки, мазі, комбіновані препарати, сумарні препарати типу бальзамів та ін.). При приготуванні лікарських засобів із рослинної сировини викорис-товують як індивідуальні речовини, виділені з рослин, так і весь комплекс сполук, які містяться у сировині – сумарні субстанції.
Механізм впливу таких препаратів на організм вивчається досить давно, однак і досі у ряді випадків однозначну відповідь на питання, які саме класи сполук зумовлюють біологічну активність препарату, дати важко. Виділена з рослинної сировини у чистому вигляді сполука може не виявляти очікуваного фармакологічного ефекту, у той час як комплексні препарати (екстракти, настойки) з тієї ж сировини мають таку фармакологічну дію. В іншій ситуації супутні речовини не виявляють необхідної фармакологічної активності. Із вищевикладеного видно, що вивчення складу рослинної сировини, дослідження залежності біологічної активності фітохімічних препаратів від сполук, що входять до складу рослинної субстанції, насьогодні є актуальним. Робота у цьому напрямку є частиною концепції створення препаратів природного походження у Державному науковому центрі лікарських засобів (ДНЦЛЗ).
Стандартизація та контроль якості лікарських засобів є невід'ємною частиною цієї концепції. Сучасні ж вимоги до якості лікарських препаратів диктують необхідність нових об'єктивних методів стандартизації рослинної сировини і препаратів на її основі. Аналітична нормативна документація (АНД) повинна бути створена таким чином, щоб усунути мо-жливість фальсифікації препаратів із дорогої сировини, а також не допустити випуску не-ефективних фітохімічних препаратів за рахунок використання неякісної сировини.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Державного наукового центру лікарських засобів (№ державної реєстрації 0193U044239; 0191.0042854).
Мета і завдання дослідження. Основна мета роботи – розробити об'єктивні критерії і методи стандартизації фітохімічних препаратів за групами біологічно активних сполук, що придатні для використання у подальшій роботі з аналогічними лікарськими засобами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДIВ КОНТРОЛЮ ТА СТАНДАРТИЗАЦIЯ ДЕЯКИХ ФIТОХIМIЧНИХ ПРЕПАРАТIВ ПО БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМ КЛАСАМ СПОЛУК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок