Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> екологічна безпека систем водопостачання міст: методологія вивчення та управління

екологічна безпека систем водопостачання міст: методологія вивчення та управління

Назва:
екологічна безпека систем водопостачання міст: методологія вивчення та управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,14 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Український науково-дослідний інститут
екологічних проблем
Василенко Сергій Леонідович
УДК 504.05:628.1
екологічна безпека
систем водопостачання міст:
методологія вивчення та управління
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті телекомунікацій і глобального інформаційного простору (ІТГІП) Національної академії наук України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Трофимчук Олександр Миколайович,
ІТГІП Національної академії наук України, заступник директора з наукової роботи, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лозанський Володимир Романович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, завідувач лабораторії правового та нормативного забезпечення екологічної безпеки, м. Харків;
доктор технічних наук, професор
Орлов Валерій Олегович,
Національний університет водного господарства і природокористування, завідувач кафедри водопостачання і бурової справи, м. Рівне;
доктор технічних наук, професор
Стольберг Фелікс Володимирович,
Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри інженерної екології міст.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра охорони праці та навколишнього середовища.
Захист відбудеться "25" жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, .
Автореферат розісланий "17" вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Водопостачання міст як особливо важлива структура життєзабезпечення стратегічного призначення є визначальною складовою охорони здоров’я людини, національної безпеки і соціально-економічного розвитку держави.
В той же час у багатьох регіонах України не додержується нормативна якість питної води через відсутність економічно прийнятних очисних технологій.
Незадовільний технічний стан водогінних мереж спричинює її бактеріальне і хімічне забруднення, а також значні втрати, що призводить до підняття рівня ґрунтових вод, підтоплення міських територій та руйнування підземних забудов.
Гідротехнічні споруди та об’єкти хлорного господарства водопровідних комплексів мають високий техногенний ризик виникнення аварійних ситуацій з розвитком екологічно небезпечних процесів.
Існує суттєве протиріччя між підвищеними вимогами комунальних водогосподарських систем до якості вихідної води та їх негативним впливом на навколишнє природне середовище при відведенні зворотної води від очисних споруд. Розв’язання цієї суперечності обумовлює необхідність всебічного аналізу екобезпеки водопостачальних підприємств, що має комплексний міждисциплінарний характер.
Одним із найважливіших і маловивчених питань залишається підтримування постійної доставки питної води споживачам з одночасним забезпеченням екологічної безпеки та потрібного рівня цивільного захисту міських територій і населення.
Аналіз попередніх базових досліджень показує, що роботи у цій сфері проводяться, як правило, на окремих пооб’єктних компонентах без їх належного системного опрацювання. Тому екологічній безпеці систем господарсько-питного водопостачання міст (ЕБВ) властива недостатня вивченість і відсутність єдиної злагодженої основи з урахуванням різноманітних чинників небезпеки.
Це нагальна проблема не лише України, але й багатьох країн зарубіжжя.
Для успішного її розв’язання треба знаходити нові теоретичні та методологічні підходи, опираючись на фундамент, закладений вченими суміжних наукових галузей.
У зв’язку з цим у дисертації вирішується актуальне науково-прикладне завдання щодо обґрунтування теоретичних основ зменшення техногенного ризику в централізованому водопостачанні міст, розроблення і пошуку за їх допомогою оптимальних форм управління екологічною безпекою водопостачальних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: екологічна безпека систем водопостачання міст: методологія вивчення та управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок