Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ МАЗЕЙ "НІТАЦИД" І "СТРЕПТОНІТОЛ"

РОЗРОБКА І СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ МАЗЕЙ "НІТАЦИД" І "СТРЕПТОНІТОЛ"

Назва:
РОЗРОБКА І СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ МАЗЕЙ "НІТАЦИД" І "СТРЕПТОНІТОЛ"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Для службового користування
Прим. № ___
ФАДЄЙКІНА АЛЕВТИНА ГРИГОРІВНА
УДК 615.454.1.07 + 615.012
РОЗРОБКА І СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
МАЗЕЙ "НІТАЦИД" І "СТРЕПТОНІТОЛ"
15.00.03 - стандартизація та організація
виробництва лікарських засобів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науковому центрі лікарських засобів Національної Академії наук та Міністерства охорони здоров'я України (м. Харків)
Науковий керівник доктор фармацевтичних наук, професор Ляпунов Микола Олександрович, Державний науковий центр лікарських засобів, завідуючий лабораторією рідких та м'яких лікарських засобів
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, старший науковий співробітник Штейнгарт Марк Вульфович, Державний науковий центр лікарських засобів, завідуючий лабораторією оптимізації біофармацевтичних властивостей твердих лікарських засобів доктор фармацевтичних наук, професор Пімінов Олександр Хомич, професор кафедри фармацевтичної технології та фармакології ІПКСФ Національної фармацевтичної академії України
Провідна установа Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра промислової фармації, м. Київ
Захист відбудеться 19.12.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.817.01 при Державному науковому центрі лікарських засобів (61085, м. Харків, вул. Астрономічна, 33).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного наукового центру лікарських засобів (61085, м. Харків, вул. Астрономічна, 33).
Автореферат розісланий17.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фармацевтичних наук, професор Казарінов М.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування інфікованих ран є однією з актуальних та важких проблем медицини, вирішення якої має соціально-економічне значення. Це зумовлено значними змінами в етіологічній структурі збудників гнійних хірургічних інфекцій. Зокрема, прогресує розвиток антибіотикостійкості гноєтворних мікроорганізмів та інфікування ран "госпітальними" штамами бактерій із полірезистентністю до антибіотиків; провідна роль в етіології ранової інфекції стала належати стафілококам і грамнегативним бактеріям, зросло значення облігатних неспороутворюючих анаеробних бактерій, а також змішаних аеробно-анаеробних мікробних асоціацій. Перебіг ранових процесів, ускладнених анаеробною інфекцією, відрізняється особливою тяжкістю.
Ефективність і якість препаратів для місцевого лікування ран, що випус-калися донедавна в Україні, не відповідали вимогам сучасної медицини. Так, на-приклад, мазі для фази запалення на поліетиленоксидних основах ("Левосин", "Левомеколь") мають недостатньо ефективну дію на "госпітальні" штами бактерій та виявляють ушкоджуючу дію на грануляційну тканину внаслідок високої осмотичної активності. Мазі для фази регенерації (мазь стрептоцидова 10 %, лінімент стрептоциду 5 %, лінімент бальзамічний за О.В.Вишневським та ін.) не забезпечують захисту гранулюючих ран від реінфікування.
В препаратах для місцевого лікування ран важливу роль відіграють тип і склад мазевої основи, а також склад лікарських речовин, які повинні забезпечувати ефективність і широкий спектр антибактеріальної дії. Перспективною субстанцією, яка виявляє активність стосовно аеробних та анаеробних бактерій, є нітазол. У рішенні Всесоюзного симпозіуму "Анаеробна неклостридіальна інфекція в гнійній хірургії" (Тернопіль, 1989) було вказано на необхідність створення асортименту препаратів із нітазолом для місцевого лікування ран. З нітазолом було розроблено мазь "Стрептонітол". Але цей препарат не був впроваджений у виробництво через відсутність промислової технології; крім того, його можна застосовувати тільки за відсутності рясної гнійної ексудації.
Таким чином, актуальною проблемою є розробка, стандартизація та впровадження у виробництво й медичну практику м'яких лікарських засобів (МЛЗ) для лікування інфікованих ран у різних фазах ранового процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА І СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ МАЗЕЙ "НІТАЦИД" І "СТРЕПТОНІТОЛ"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок