Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЛЕКТИВНІ ОЗНАКИ ПАТОГЕННИХ ЕНТЕРОБАКТЕРІЙ, ЇХ ВПЛИВ НА МІКРОБІОЦЕНОЗ КИШЕЧНИКУ ТА ІМУННИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ

СЕЛЕКТИВНІ ОЗНАКИ ПАТОГЕННИХ ЕНТЕРОБАКТЕРІЙ, ЇХ ВПЛИВ НА МІКРОБІОЦЕНОЗ КИШЕЧНИКУ ТА ІМУННИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ

Назва:
СЕЛЕКТИВНІ ОЗНАКИ ПАТОГЕННИХ ЕНТЕРОБАКТЕРІЙ, ЇХ ВПЛИВ НА МІКРОБІОЦЕНОЗ КИШЕЧНИКУ ТА ІМУННИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К.ЗАБОЛОТНОГО
Липовська Вікторія Вікторівна
УДК 578. 835. 11: 579. 252. 5 + 612. 017. 1: 616. 926: 578. 835. 11
СЕЛЕКТИВНІ ОЗНАКИ ПАТОГЕННИХ ЕНТЕРОБАКТЕРІЙ, ЇХ ВПЛИВ НА МІКРОБІОЦЕНОЗ КИШЕЧНИКУ ТА ІМУННИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Савінова Олена Михайлівна,
Харківська медична академія
післядипломної світи МОЗ України,
професор кафедри клінічної імунології та мікробіологіі
Офіційні опоненти:
 
доктор біологічних наук, член-кореспондент НАН України, професор
Коваленко Надія Костянтинівна, Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К.Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу фізіології промислових мікроорганізмів;
доктор медичних наук Поліщук Олена Іванівна, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України, завідувач лабораторії загальної мікробіології
Провідна установа:
Науково-дослідний Інститут урології та нефрології АМН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 17 квітня 2002 р. о 10оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 233.01 при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України за адресою:
03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України за адресою:
03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154
Автореферат розісланий “ 15 ” березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку XXI сторіччя у нових соціальних умовах при наявності інтенсивних міграційних процесів гострі кишкові інфекції (ГКІ) займають значне місце в інфекційній патології [Т.Ф.Михайленко та співавт., 2000, Т.Г.Глушкевич, 2000].
Епідемічна ситуація по захворюваності на ГКІ в Україні за 1995-2000 рр. була напруженою. Інтенсивні показники за цей період коливалися в межах від 162,0 до 328,8 випадків на 100000 населення [А.М.Зарицький, 2000]. У північно-східному регіоні України у цей період основними збудниками ГКІ були патогенні ентеробактерії (ЕРЕС, S.flexneri 2a, S.enteritidis). Захворюваність на ці інфекції характеризувалась високим і мінливим рівнем, на який істотно впливали чисельні соціально-економічні, екологічні та епідеміологічні фактори, тому залишаються актуальними питання епідеміологічного моніторингу, які включали б не тільки спостереження за циркуляцією збудників кишкових інфекцій, вивчення змін їх біологічних, культуральних, серологічних та лізабельних властивостей, але і визначення маркерів, що детермінують селективні переваги збудника. Це дало б можливість прогнозувати епідемічну ситуацію не тільки на найближчий період, але й на більш віддалену перспективу.
Поряд з маркерами бактеріальної персистенції показовими є ознаки бактерій, зумовлені кон’югативними плазмідами [І.Е.Ляшенко, В.О.Гриценко, 1996]. У літературі майже відсутні дані про значимість плазміди Fd і F'-фактора. Роль фактора кон’югативності у ЕРЕС вивчена недостатньо. Стосовно Fd-плазміди встановлено тільки те, що вона циркулює у клітинах усіх видів роду Shigella і обумовлює донорську активність бактерій [О.М.Савінова та співавт., 1993]. Відсутні повідомлення про частоту поширення F- та Fd-плазмід серед інших патогенних ентеробактерій, які є провідними збудниками ГКІ. Немає в літературі даних і про практичну значимість F- і Fd- факторів генетичного переносу.
Підлягають подальшому дослідженню зміни мікробіоценозу товстої кишки в осіб, які отримували антибіотикотерапію з приводу ГКІ, підтверджених бактеріологічним виділенням донорських штамів патогенних ентеробактерій за F-фактором.
Взаємовідносини патогенних ентеробактерій з організмом хазяїна, що призводять до розвитку ГКІ, відрізняються особливою складністю, пов'язані зі здатністю цих збудників колонізувати кишковий тракт і проникати в ентеро- та колоноцити [S.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СЕЛЕКТИВНІ ОЗНАКИ ПАТОГЕННИХ ЕНТЕРОБАКТЕРІЙ, ЇХ ВПЛИВ НА МІКРОБІОЦЕНОЗ КИШЕЧНИКУ ТА ІМУННИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок