Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИЗИКУ

МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИЗИКУ

Назва:
МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИЗИКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
КОВАЛЕНКО ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК : 658. 011. 3
МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИЗИКУ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
А В ТО Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Фінагіна Олеся Валентинівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри інформаційних систем
управління.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гранатуров Володимир Михайлович, Одеська національна академія зв'язку імені О.С. Попова Державного комітету зв'язку та інформатизації України, професор кафедри економіки зв'язку (м. Одеса);
кандидат економічних наук, доцент Третяк Вікторія Вікторівна, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри міжнародної економіки (м. Луганськ).
Провідна установа - Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра маркетингу (м. Харків).
Захист відбудеться 19 червня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті
імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, м. Луганськ – 34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського
національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034,
м. Луганськ – 34, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 17 травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованоївченоїради Г.В.Козаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах перехідної економіки неоднозначність тенденцій економічного розвитку і нестабільність механізму ринкового регулювання змушують підприємства здійснювати діяльність, зв'язану з подоланням невизначеності. Відсутність повної інформації, існування суперечливих тенденцій, елементи випадковості та інші риси господарювання обумовлюють непрогностичність процесу управління, оскільки велика частина управлінських рішень на підприємстві приймається в умовах невизначеності і ризику. Щоб вижити в цих складних обставинах, керівникам необхідно приймати нетрадиційні і сміливі рішення, що, у свою чергу, підвищує рівень ризику. На жаль, поки ще далеко не усі вітчизняні підприємці до кінця усвідомили неминучість ризику і важливість його постійного урахування. Потрібні нові підходи щодо адаптації до ризику.
Найважливішим складником підприємницької діяльності є комерція. Вона включає виконання великого комплексу взаємозалежних посередницьких операцій, спрямованих на здійснення процесу купівлі-продажу товарів і надання послуг з метою одержання прибутку.
Комерційна діяльність також є ризиковою, тобто дії учасників підприємництва в умовах ринкових відносин, конкуренції, функціонування всієї системи економічних законів не можуть бути з повною визначеністю розраховані. Обставини, що склалися, неоднозначність тенденцій економічного розвитку і нестабільність механізму ринкового регулювання змушують підприємства здійснювати діяльність, зв'язану з подоланням ризику та невизначеності.
Існуючі літературні джерела мало уваги приділяють природі різних видів ризиків, особливо у комерційній сфері. Викладання цієї проблеми характеризується неоднозначністю поглядів різних авторів. Стосовно комерційних ризиків дотепер не було розроблено комплексну методику адаптації до ризику. Відсутні науково обґрунтовані рекомендації з визначення "прийнятності" рівня ризику в комерційній діяльності в умовах нестабільної ситуації на макро- і мікрорівні. В основному, в сучасних дослідженнях акцентується увага на копіюванні зарубіжного досвіду, що найчастіше не може бути адаптований в умовах нестабільної економіки.
Необхідність теоретичного обґрунтування й розробки практичних рекомендацій щодо формування нових підходів адаптації до ризику на підприємствах, вибір способів їхньої реалізації обумовили актуальність даного наукового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ АДАПТАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИЗИКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок