Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА та її залежність від ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА та її залежність від ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА та її залежність від ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Державний агроекологічний університет
ВЕРЗУН Андрій Андрійович
УДК 336.153.2332.155
ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА
та її залежність від ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Онисько Стефанія Михайлівна,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів і кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лайко Петро Афанасійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри податкової і страхової справи
кандидат економічних наук, доцент
Дема Дмитро Іванович,
Державний агроекологічний університет (м. Житомир),
завідувач кафедри фінансів і аудиту
Провідна установа: Подільський державний аграрно-технічний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра економіки підприємств, м. Кам’янець-Подільський
Захист дисертації відбудеться 27 жовтня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 у Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою 10008, м. Житомир, Старий Бульвар 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою 10008, м. Житомир, Старий Бульвар 7.
Автореферат розісланий 23 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Якобчук В.П.загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі вітчизняне сільське господарство переживає затяжну кризу, вихід з якої вимагає зміни структури та організації процесу сільськогосподарського виробництва, формування ефективної системи державного регулювання галузі. Нарощування виробництва продукції в особистих господарствах населення не компенсувало його скорочення у сільськогосподарських підприємствах. Низькі темпи поліпшення ситуації в сільському господарстві зумовлені повільним проведенням аграрної реформи, відсутністю стабільного податкового законодавства та недостатнім рівнем фінансової підтримки.
До основних чинників, що впливають на ефективність сільськогосподарського виробництва, належить фіскальна політика. Основною регуляторною функцією фіскальної політики є стимулювання виробничої діяльності суб’єктів господарювання. Сучасна фіскальна політика держави в аграрному секторі не повною мірою забезпечує здійснення цієї функції, оскільки побудована таким чином, що має недостатньо стимулів, для зростання ефективності господарювання.
Стан вивчення проблеми. Удосконалення господарського механізму в аграрному секторі економіки передбачає формування такої фіскальної політики, яка б сприяла підвищенню ефективності сільськогосподарського виробництва, його розширеному відтворенню.
Проблемам формування ефективної аграрної економіки присвятили свої дослідження відомі вітчизняні вчені-економісти В. Амбросов, П. Березівський, П. Гайдуцький, В. Зіновчук, С. Онисько, П. Саблук, Г. Черевко, В. Шиян та багато ін. Стосовно удосконалення фіскальної політики держави, оптимізації процесів оподаткування та державної фінансової підтримки, у тому числі в галузі сільського господарства, важливими є наукові розробки В. Білоцерковця, С. Будаговської, В. Горбачука, В. Геєця, Д. Деми, М. Дем’яненка, С. Дем’яненка, А. Крисоватого, П. Лайка, І. Луніної, О. Могильного, О. Розпутенка.
Одним із показників, що характеризують сучасний стан вітчизняного аграрного сектора, є рівень ефективності сільськогосподарського виробництва. У даний час ефективність сільськогосподарського виробництва є надто низькою, а сільськогосподарські підприємства здебільшого не спроможні самостійно забезпечити її підвищення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА та її залежність від ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок