Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ІШЕМІЧНОГО ІНФАРКТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ІШЕМІЧНОГО ІНФАРКТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Назва:
МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ІШЕМІЧНОГО ІНФАРКТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,19 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
ЯЛИНСЬКА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616.831-005.4-073.75+616-073.75
МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ІШЕМІЧНОГО ІНФАРКТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
14.01.23 – променева діагностика, променева терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Бабій Яків Степанович
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
професор кафедри радіології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук Рогожин Володимир Олексійович, науково-діагностичний центр „Здоров’я літніх людей” АМН України, директор;
доктор медичних наук, професор Рижик Валеріян Миколайович, Івано-Франківська державна медична академія, завідувач кафедри променевої діагностики та променевої терапії.
Провідна установа
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра радіології з курсом радіаційної медицини, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться „19” квітня 2006 р. о 1300_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 в Інституті онкології АМН України (03022, м. Київ, вул.. Ломоносова ,33/43).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту онкології АМН України (м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
Автореферат розісланий „17” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Родзаєвський С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема інсульту головного мозку має важливе соціальне-економічне значення, що зумовлено його суттєвою долею в структурі захворюваності, смертності та інвалідизації насе-лення (Віничук С.М., Черенько Т.М., 2003; Гусев Е.И., Скворцова В.И., 2001; Мищенко Т.С., 2000; Трошин В.Д. та співавт., 2000). Серед усіх судинних захворювань головного мозку найпоширеніші – гострі ішемічні порушення мозкового кровообігу. В більшості розвинутих країн співвідношення ішемічних та геморагічних інсультів становить 8:1, в Україні приблизно – 5:1 (Віничук С.М., 1999). Тому серед хворих з наслідками мозкового інсульту і вираженим ступенем інвалідності переважну більшість становлять особи, що перенесли його ішемічний варіант. У зв’язку з цим стає очевидною значимість проблеми ішемічного інфаркту головного мозку (Віничук С.М., Черенько Т.М., 2000).
Незважаючи на те, що клінічна діагностика ішемічного інфаркту розроблена добре, вона не завжди надійна, а також не вирішує таких задач, як прогноз і визначення тяжкості ураження (Bamford J. та співавт., 1991; Уордлоу Д., 2000; Albers G. et al., 2000; Мунис М.,
Фишер М., 2001; Ahlhelm F. et al., 2002; Bacci A., 2004).
Методом вибору променевої діагностики гострих інфарктів головного мозку стає магнітно-резонансна томографія (МРТ) (Darby D. G. et al., 2000; Copen W.A. et al., 2001; Fiebach J.B. et al., 2002). Найбільш значимими методиками, які все частіше застосовуються для діагностики гострої ішемії головного мозку, являються дифузійно-зважена (ДЗ) та перфузійно-зважена (ПЗ) магнітно-резонансна томографія (Fisher M. 1999; Sunshine J.L. 1999; Albers G.W. et al. 1999).
У зарубіжній науковій літературі останніх років зустрічаються публікації, присвячені, в основному, ранній діагностиці територіальних інфарктів головного мозку. Мало робіт присвячено вивченню лакунарного і коркового ішемічних інфарктів головного мозку та практично немає робіт, що вивчають задні циркулярні інфаркти головного мозку. Крім того, більшість робіт мають протиріччя відносно прогностичного значення дифузійно-зважених зображень (Д-ЗЗ) та перфузійно-зважених зображень (П-ЗЗ) у перебігу гострого ішемічного інфаркту головного мозку та самостійного значення Д-ЗЗ (Baird A.E. et al., 1997). Не однозначні, а часом суперечливі значення вимірюваного коефіцієнта дифузії (ВКД) у зоні гострого ішемічного інфаркту головного мозку та його зміни в підгостру і хронічну стадії інфаркту (Beauchamp J.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ІШЕМІЧНОГО ІНФАРКТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок