Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПЕРФОРАТИВНУ ВИРАЗКУ ШЛУНКА І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПЕРФОРАТИВНУ ВИРАЗКУ ШЛУНКА І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Назва:
ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПЕРФОРАТИВНУ ВИРАЗКУ ШЛУНКА І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУЦУЛЯК АНДРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 616-089+616.381-002: 616-052+616.34-002
ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПЕРФОРАТИВНУ ВИРАЗКУ ШЛУНКА І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
14.01.03 ? хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків ? 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Василюк Михайло Дмитрович,
Івано-Франківський державний медичний університет,
професор кафедри факультетської хірургії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Бойко Валерій Володимирович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії,
директор ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України"
доктор медичних наук, професор
Мамчич Володимир Іванович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри хірургії та проктології
Захист відбудеться "27" 12. 2007 р. об _____ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.600.02 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
Автореферат розісланий 24.11.2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.мед.н., доцент А.І.Ягнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перфорація виразки виникає в 10-30% хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки і є одним з найбільш грізних ускладнень даного захворювання (А.А. Шалімов, В.Ф. Саєнко, 1987; R.et all., 2002; В.І. Лупальцев, 2003; М.І. Тутченко, 2003; Л.Я. Ковальчук, О.М. Кіт, 2005). Протягом останніх років в Україні, незважаючи на підвищення ефективності консервативного лікування виразкової хвороби, спостерігається збільшення частоти перфорації виразки в 1,5 рази (І.Ю. Полянський і співавт.,?2002; М.Г. Шевчук, В.І. Пилипчук, 2006). Смертність при перфоративній виразці є досить високою (10-14%), а комплексне хірургічне лікування через розвиток перитоніту та поліорганної дисфункції має свої труднощі (М.Д. Василюк і співавт., 1998; N.H.et all, 2000; В.В. Бойко, 2001; І.Я. Дзюбановський, Е.В. Ремезюк, 2002). Це вимагає більш детального встановлення змін, які виникають у стінці шлунка чи дванадцятипалої кишки і приводять до перфорації, та удосконалення методів комплексного хірургічного лікування даного захворювання.
Незважаючи на велику кількість робіт із цих питань, проблема залишається недостатньо вивченою, особливо на клініко-морфологічному та імунологічному рівнях (В.И. Мамчич и соавт., 1992; І.Я. Дзюбановський і співавт., 2001; В.И. Лупальцов, 2003).
Важливе значення у виникненні перфорації відіграють лімфатичні фолікули у підслизовій основі, у яких з розвитком запальних змін посилюються гіперпластичні процеси, що призводять до появи великої кількості лімфоцитів та плазмоцитів. Це, у свою чергу, призводить до утворення імунних комплексів "антиген-антитіло" з розвитком аутоімунних реакцій, виникнення ішемії, руйнування слизової, м'язової й серозної оболонок, у результаті чого шлунковий чи кишковий вміст проникає в черевну порожнину й розвивається перитоніт (Л.И. Аруин и соавт., 1998; T.all, 2000; Н.А. Яицкий и соавт., 2002).
За останній час значно зросла зацікавленість щодо ролі APUD-системи з її впливом на хеморецептори нейрогломусів в інтрамуральних нервових сплетіннях та участі ендокринних клітин у процесах виникнення перфорації виразки. Однак робіт як морфологічних, так і клінічних по вивченню ролі APUD-системи у виникненні й розвитку перфорації та врахування її стану в розробці елементів комплексного хірургічного лікування ми не знайшли.
Таким чином, залишаються актуальними гістоморфологічні дослідження параульцерозних тканин шлунка й дванадцятипалої кишки, з вивченням архітектоніки судин для встановлення адекватного обсягу висічення паравиразкового інфільтрату з метою попередження неспроможності швів та рецидиву виразки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТАКТИКА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПЕРФОРАТИВНУ ВИРАЗКУ ШЛУНКА І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок