Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИМВОЛІЧНА ПОЛІТИКА ЯК СИСТЕМА ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СИМВОЛІЧНА ПОЛІТИКА ЯК СИСТЕМА ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
СИМВОЛІЧНА ПОЛІТИКА ЯК СИСТЕМА ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський національний університет
ПОЛЯНСЬКА Вікторія Юріївна
УДК 331
СИМВОЛІЧНА ПОЛІТИКА ЯК
СИСТЕМА ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
ШЕПЄЛЄВ Максиміліан Альбертович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
СУРМІН Юрій Петрович,
Інститут проблем державного управління та
місцевого самоврядування Національної академії
державного управління при Президентові України,
заступник директора – начальник Центру
соціологічних досліджень та моніторингу
кандидат політичних наук, доцент
КАЛІНОВСЬКИЙ Юрій Юрійович,
Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса
Захист відбудеться 24 вересня 2004 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. 30.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці ім. О. Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий 20 серпня 2004 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор ГОЛУБ А.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи зумовлена зростаючим практичним інтересом сучасної політичної науки до проблематики символічного в політиці в контексті загальної тенденції символізації і суперсимволізації суспільного життя. У сучасному світі разом з виникненням феномена суперсимволічної економіки відбувається оперування символічним капіталом, що стає важливою складовою владних відносин і функціонування політичного ринку. Можна з впевненістю говорити про те, що успіх будь-якого політичного проекту, політичної програми, політичної карєри не обходиться без використання символічного ресурсу політики.
На основі класичних праць П. Бурдьє, Е. Кассірера, Р. Барта і сучасних досліджень Ж. Бодрійара, В. Полосіна, В. Бурлачука, П. Гуревича та ін. можна встановити тісні взаємозв’язки символічного та політичного простору. Ці праці містять необхідну аргументацію для обґрунтування умов виокремлення символічної політики як особливого виду політики із застосування символічної влади. Разом з тим, механізми, технології взаємопроникнення символічного та політичного просторів недостатньо і фрагментарно описуються такими прикладними науками, як політична реклама, політичні зв’язки з громадськістю, політична іміджологія, висвітлюючи лише той чи інший аспект цього механізму. Враховуючи ці аспекти, дисертаційна робота спрямована на дослідження універсальних сутнісних компонентів зазначеної проблематики, яке в свою чергу дає змогу виробити відповідну технологічну схему, яка цілісно відбивала б сутність процесу взаємодії символічного та політичного просторів.
Символічна політика як вид політики, пов’язаний з конструюванням міфів, ритуалами, актами номінації, творенням функціональної символіки та маніпулюванням ними з метою підтримання і посилення легітимності політичних інститутів, реалізується протягом всієї історії політичної влади. Вона виникає стихійно і первинно є цариною творчої фантазії релігійних, харизматичних лідерів, авторитарних, тоталітарних еліт. В умовах інформаційно-комунікаційної революції та глобалізації, коли процеси управління впорядковуються за допомогою технологізації та автоматизації, політичні суб’єкти прагнуть якомога ефективніше відтворити способи управління суспільством, серед яких маніпуляції масовою свідомістю, психологічні війни та комунікативні війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИМВОЛІЧНА ПОЛІТИКА ЯК СИСТЕМА ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок