Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОТРЕБИ ТА ІНТЕРЕСИ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЯК СКЛАДОВА ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОТРЕБИ ТА ІНТЕРЕСИ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЯК СКЛАДОВА ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПОТРЕБИ ТА ІНТЕРЕСИ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЯК СКЛАДОВА ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Коноваленко Наталія Василівна
УДК 351.858:17.022.1
ПОТРЕБИ ТА ІНТЕРЕСИ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЯК СКЛАДОВА ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Надольний Іван Федотович,
головний науковий співробітник відділу змісту, філософії та прогнозування вищої освіти
Інституту вищої освіти АПН України
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Мокляк Микола Миколайович,
професор кафедри соціології
Національного авіаційного університету;
кандидат філософських наук, доцент
Зелінський Микола Юхимович,
доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін
Українського державного університету
економіки і фінансів.
Захист відбудеться 27 вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань вченої ради, 9-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 8-й поверх.
Автореферат розісланий 25 серпня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Л.С.Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. За умов, коли українська держава ставить перед собою завдання поліпшення соціального, економічного й культурного господарювання й на цій основі значного підвищення добробуту всіх верств населення, особливо соціально незахищених, зростає надто важлива проблема соціально-економічного поступу як дедалі глибшого, змістовнішого і якіснішого задоволення потреб та інтересів громадян у всіх сферах життєдіяльності. У процесі трансформаційного розвитку в Україні відбулися суттєві зміни в соціальній структурі суспільства, у взаєминах між людьми, які належать до різних верств, груп, прошарків, у стосунках їх із державою та її політикою на сучасному етапі. Виникає чимало гострих соціальних, економічних і культурних проблем у сфері життєдіяльності, що потребують негайного вирішення. Насамперед, йдеться про ефективну державну політику в галузі економіки, освіти, культури, виховання, чіткого визначення орієнтирів майбутнього устрою держави, оптимізації внутрішніх державно-управлінських відносин.
Виникає необхідність рішучого повороту до реальних, практичних завдань розвитку економічних передумов суспільства й на цій основі вирішення цілого комплексу завдань, пов'язаних із поліпшенням добробуту населення, де чільне місце в державотворчих процесах посідає проблема задоволення зростаючих потреб та інтересів громадян.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Аналіз потреб та інтересів громадянина України має комплексний характер. Їх досліджують філософи, соціологи, економісти, історики, психологи, управлінці. На жаль, ці дослідження все ще залишаються недостатньо скоординованими, вони здійснюються дещо відособлено, що зумовлює особливу актуальність цієї проблеми.
Дослідження потреб та інтересів в умовах суспільного поступу відображено в працях зарубіжних вчених, зокрема, М.Вебера, С.Гантінгтона, Н.Лумана, А.Маслоу, Т.Парсонса, П.Сорокіна та ін.; російських – К.Абульханової-Славської, В.Баруліна, Г.Дилигенського, А.Здравомислова, Д.Кікнадзе, А.Леонтьєва, М.Руткевича, С.Спасибенко, І.Фролова, А.Ханіпова, В.Ядова. та ін.
Питання модернізації сфер виробництва, цінностей, потреб та інтересів громадянина, формування суспільних відносин в умовах переходу до ринку, зростання ролі державного та регіонального управління в підвищенні матеріального і культурного добробуту відображено в працях В.Андрущенка, Є.Бистрицького, І.Бойченка, В.Бакірова, В.Баранівського, Д.Бевзенко, В.Беха, В.Буреги, Л.Губерського, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОТРЕБИ ТА ІНТЕРЕСИ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЯК СКЛАДОВА ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок