Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ НА ОДАМБОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ (на прикладі польдера, розташованого між р. Дунай і оз. Кугурлуй)

ВІДНОВЛЕННЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ НА ОДАМБОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ (на прикладі польдера, розташованого між р. Дунай і оз. Кугурлуй)

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ НА ОДАМБОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ (на прикладі польдера, розташованого між р. Дунай і оз. Кугурлуй)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЬЯКОВ ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 504.456
ВІДНОВЛЕННЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ
НА ОДАМБОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
(на прикладі польдера, розташованого між р. Дунай і оз. Кугурлуй)
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Соколов Юрій Миколайович
Одеський державний екологічний університет,
професор кафедри прикладної екології.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Світличний Олександр Олексійович,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечнікова, професор кафедри фізичної географії і раціонального природокористування
кандидат географічних наук, доцент
Безверхнюк Тетяна Миколаївна,
Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування
Провідна установа: Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, Міністерство науки і освіти України, м. Сімферополь, географічний факультет, кафедра фізичної географії і океанології
Захист відбудеться “__5_” жовтня 2006 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м. Одеса, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, м. Одеса, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ
Автореферат розісланий “_4__” _вересня____ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 Чугай А.В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиріччь почалось змінюватися ставлення до водно-болотних угідь (ВБУ), як до марних території, які потребують “поліпшення” відповідно до потреб людини. З'явилося розуміння їхньої цінності і численних переваг, які вони можуть надати в природному чи близькому до природного стані. У країнах Західної Європи і Північної Америки почалися перші проекти по впровадженню екологічно сталого управління і відновлення ВБУ (Avis C., Maltby E., 1998; Hawke C.J., Jose P.V., 1996; Jones T., 2001; Schneider-Jacoby M., 2003).
У середині минулого століття було осушено більше 50заплавних земель уздовж української частини річки Дунай. Одамбування та перетворення лівобережної заплави і островів у сільськогосподарські угіддя негативно відбилося на екологічному стані Придунайських озер і порушило природні функції водно-болотних екосистем (очищення і акумуляцію паводкових вод, десинхронізацію піків паводків, депонування вуглецю та ін.). Руйнування місць існування стало одним з основних факторів зниження біорізноманіття дельти Дунаю.
Актуальність питання про відновлення ВБУ на території України знайшла своє відображення і підтвердження у Декларації про створення Зеленого коридору “Нижній Дунай”, відповідно до якої наша країна взяла на себе зобов'язання щодо відновлення ВБУ в дельті Дунаю на території загальною площею більш 15000 га.
При відновленні ВБУ особливу увагу необхідно приділяти ділянкам заплави, що розташовані в позадамбовому просторі з розвинутою господарчою інфраструктурою, оскільки їхнє відновлення є найбільш проблематичним через необхідність дотримання вимог щодо захисту населення і матеріальних цінностей від затоплення. Такі ділянки – польдери – є найбільш типовими для української частини заплави річки Дунай і вимагають концептуально нових рішень та впровадження комплексного підходу до відновлення ВБУ. Вище наведене обумовило вибір мети, тематики і постановки задач дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок дисертаційного дослідження та отримані в його рамках результати є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри прикладної екології Одеського державного екологічного університету “Оцінка техногенного впливу на прибережно–морські екосистеми Одеського регіону Причорномор'я” (№ ДР 0198U009072).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ НА ОДАМБОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ (на прикладі польдера, розташованого між р. Дунай і оз. Кугурлуй)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок