Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕРЦЕВО-СУДИННІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА ЛЕПТОСПІРОЗ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

СЕРЦЕВО-СУДИННІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА ЛЕПТОСПІРОЗ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

Назва:
СЕРЦЕВО-СУДИННІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА ЛЕПТОСПІРОЗ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
імені Л.В.Громашевського
УДК 616.986.7+616.11+612.014.471
Пюрик Валентина Федорівна
СЕРЦЕВО-СУДИННІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА ЛЕПТОСПІРОЗ
І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
14.01.13. - інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 1999
дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інфекційних хвороб Iвано-Франківської державної медичної академії
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Богдан
Миколайович Дикий, завідувач кафедри
інфекційних хвороб Iвано-Франківської
державної медичної академії.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор Любомир
Володимирович Глушко,завідувач кафедри терапії
факультету післядипломної освіти
Iвано-Франківської державної медичної академії.
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки і техніки України, доктор
медичних наук, професор Михайло Антонович
Андрейчин, завідувач кафедри інфекційних хвороб
Тернопільської медичної академії ім. І. Я.
Горбачевського
кандидат медичних наук, професор Андрій
Миколайович Сокол,
завідувач кафедри інфекційних хвороб Буковинської
медичної академії
Провідна організація: Львівський медичний університет ім. Данила Галицького
Захист відбудеться “ 31 ” березня 1999 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01. при Київському науково-дослідному інституті епідеміології та іфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського МОЗ України ( 252150, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського науково-дослідного інституту епідемології та іфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського МОЗ України.
Автореферат розіслано “ 24 “ лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук А.Д. Вовк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Проблема лептоспiрозу в Українi набуває все бiльшого значення. Ця iнфекцiя є найрозповсюдженiшою природно-осередковою хворобою iз вираженою тенденцiєю до росту захворюваностi (Б.Л.Угрюмов, 1989; Є.П.Бернасовська і співавт., 1996). За показником летальностi та ступенем важкостi лептоспiроз займає одне з перших мiсць в iнфекцiйнiй патологiї. Летальнiсть при лептоспiрозі в останнi роки досягає 10-11 % (І.Н.Котова, 1989; В.Н.Кондратенко, 1990).
У поширенні лептоспірозу в Івано-Франківській області певну роль відіграли зміни природних умов: створення "теплого" Бурштинського водоймища, непродумані меліоративні роботи, забруднення водоймищ стоками тваринницьких ферм тощо. Все це сприяло виникненню активного осередку лептоспірозу, поширенню цієї інфекції на весь басейн Дністра та укоріненню її в його низинних районах (Г.П.Засуха і співавт, 1993).
За даними Ю.А. Барштейна і співавт. (1983), Furner L. (1990), М.А.Андрейчина і співавт (1994), Ю.Н.Анісімової, В.І.Матяша (1996), при лептоспірозі найчастіше розвиваються такі ускладнення, як гостра нирково-печінкова недостатність, дисеміноване внутрішньосудинне зсідання крові, легенева недостатність. В той же час є ряд несистематизованих наукових повідомлень про те, що у хворих на лептоспіроз спостерігалися значні зміни в серцево-судинній системі. Ці зміни проявляються пониженим артеріальним тиском, розвитком колаптоїдних станів, брадикардією, дикротією пульсу (А.Ф.Фролов, 1987; Я.С.Пупкевич-Діамант, 1990; Farr R.W., 1995). Інші автори вказують на те, що різко виражені зміни серцево-судинної системи не є частими (В.С.Кіктенко, 1985). Окремі повідомлення підкреслюють, що у хворих на лептоспіроз розвиваються порушення діяльності міокарду, серцевого ритму, прояви серцево-судинної недостатності, але ці факти не отримали належного відображення в літературі (А.Л.Лесников, К.Н.Токаревич, 1982; Е.П.Шувалова, 1990).
Більшість сучасних авторів вважають, що порушення мікроциркуляції є важливим патогенетичним ланцюгом у розвитку нирково-печінкової, серцево-судинної, гострої дихальної недостатності (J.A.Shulman, 1990; З.Б.Березовська і співавт., 1994).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СЕРЦЕВО-СУДИННІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА ЛЕПТОСПІРОЗ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок