Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зниження дефектності зварних з’эднань

Зниження дефектності зварних з’эднань

Назва:
Зниження дефектності зварних з’эднань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Приазовський державний технічний університет
ЗАХАРОВА ІРИНА ВЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 669.791.052.004.64
Зниження дефектності зварних з'єднань низьколегованих сталей шляхом оптимізації технології
Спеціальність: 05.03.06-Зварювання і споріднені технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь 2001 р.
Дисертація є рукописом
Робота виконана у Приазовському державному технічному університету (ПДТУ) Міністерства освіти і науки, м. Маріуполь
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Троцан Анатолій Іванович,
Інститут проблем матеріалознавства НАН України, зав.відділу
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Кравцов Тимофій Григорович, Азовський морський інститут Одеської державної морської академії, директор, м Маріуполь
кандидат технічних наук, доцент Карпенко Володимир Михайлович, Донбаська державна машинобудівна академія, завідувач кафедри зварювального виробництва
Провідна установа – Національний технічний університет
України “Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться .11.01.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Республіки, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ПДТУ: 87500, м.Маріуполь, вул. Апатова, 115
Автореферат розісланий 08.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор ____________ Маслов В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена оптимізації технології зварювання на основi: дослiдження ураженості металу зварного шва і зони термічного впливу газонафтопровiдних труб зі сталі з кальцієм тріщинами і трiщиноподiбними дефектами; дослідження впливу зварювального термічного циклу (ЗТЦ) на структуру і механічні властивості зони термічного впливу (ЗТВ) для низьколегованих марок сталi, математичного моделювання процесів кристалізації металу у хвостовій частині зварювальної ванни.
Актуальність теми. На даний час автоматичне багатодугове зварювання під флюсом широко застосовується для виготовлення дво- і одношовних газонафтопровiдних труб. Цей процес має високу продуктивність, добре керується і регулюється, забезпечує високу якість шва. Однак вибір режимів зварювання здійснюється переважно емпіричними і напівемпіричними методами на основі вимог до глибини проплавлення і форми перетину шва. Недоліком багатодугового зварювання є велика довжина ванни рідкого металу, що в окремих випадках спричиняє появу дефектів шва усадкового характеру. Тому необхiдно розробити технологію зварювання, при якій довжина ванни була б мінімальною. Крім того, при зварюванні низьколегованих сталей існує раціональний інтервал погонних енергій, що забезпечує задовільні механічні властивості металу шва і ЗТВ (у першу чергу ударну в'язкість). Таким чином, завдання вибору режиму зварювання з урахуванням широкого кола різнорідних вимог є доцільним і може визначатися методами багатокритерiальної оптимізації.
Оцінка раціональних меж погонної енергії зварювання ґрунтується на аналізі анiзотермічних діаграм розпаду аустеніту (АРА). Незважаючи на значний обсяг досліджень стосовно металознавства зварювання, виконаних досі, діаграми АРА для трубних сталей з кальцієм поки не побудовані. Отже, дослідження впливу ЗТЦ на перетворення в ЗТВ для низьколегованих сталей з кальцієм є актуальними.
Крім того, для сталей з кальцієм багато в чому залишається неясним вплив ЗТЦ на перетворення неметалевих включень (НВ) в основному металі. Можливість зниження ураженості металу ЗТВ трiщиноподiбними дефектами за рахунок більш твердої регламентації хімічного складу основного металу (у першу чергу вмісту кальцію) робить дуже актуальним завдання дослідження впливу ЗТЦ на перетворення НВ.
Одним з факторів, що впливають на механічні властивості металу ЗТВ (у першу чергу ударну в'язкість), є розмір зерен аустеніту, що утворюються і потім розпадаються в ЗТВ по ходу ЗТЦ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Зниження дефектності зварних з’эднань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок