Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ОБОЛОНКИ І СФЕРИЧНОГО ТІЛА В СТИСЛИВІЙ РІДИНІ

ВЗАЄМОДІЯ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ОБОЛОНКИ І СФЕРИЧНОГО ТІЛА В СТИСЛИВІЙ РІДИНІ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ОБОЛОНКИ І СФЕРИЧНОГО ТІЛА В СТИСЛИВІЙ РІДИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,67 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут механіки НАН України
ім. С. П. Тимошенко
ДЗЮБА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 534.14
ВЗАЄМОДІЯ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ОБОЛОНКИ І СФЕРИЧНОГО ТІЛА В СТИСЛИВІЙ РІДИНІ
01.02.04. – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України
Науковий керівник член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Кубенко Веніамін Дмитрович, Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, заступник директора інституту з наукової роботи
 
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук, професор Селезов Ігор Тимофійович, Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук Жук Ярослав Олександрович, Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, докторант
Провідна установа Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України
Захист відбудеться 11.09.2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою 03057, Київ, вул. П.Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України
Автореферат розісланий 01.08.2001 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Жук О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена дослідженню питань динамічної взаємодії циліндричної оболонки (жорсткого циліндра) та сферичного тіла в стисливій рідині із врахуванням їх взаємовпливу.
Актуальність і ступінь дослідженості тематики. Розвиток певних галузей сучасної техніки, розробка ряда інтенсивних технологічних процесів призводять до необхідності вивчення динаміки взаємодії твердих або пружних тіл (оболонок) в рідині. Суттєвий практичний і науковий інтерес представляють процеси віброперемішування та локалізації, тобто спрямований рух тіл, обумовлений коливанням рідини, та формування в рідині їх локальних накоплень. Це знаходить практичне застосування при інтенсифікації деяких виробничих процесів: очищення і дегазації рідких середовищ, флотаційного збагачення руд, аерації, розпилення, поліпшення умов теплообміну, а також в технологіях відновлення добування нафти в закупорених шпарах і т. ін. Тіла та газові частки, що знаходяться в рідині, під час дії вібраційних або акустичних навантажень можуть оказувати значний вплив на функціонування окремих вузлів силових установок та агрегатів, що містять таку рідину або знаходяться в ній. У зв'язку з цим виникає необхідність дослідження акустичних та гідродинамічних процесів у рідинному середовищі, яке взаємодіє з пружними елементами конструкцій, з метою вдосконалення конструкційних характеристик устатковання та запобігання небажаних ефектів у таких механічних системах.
Сучасні досягнення в галузі гідропружності стали можливі завдяки фундаментальним працям Н. Є. Жуковського, Л. І. Сєдова, М. А. Лаврентьєва, В. В. Новожилова, М. А. Кільчевського, А. С. Вольміра та інших вчених.
Значний внесок в розвиток зазначеного напрямку механіки зроблен сучасною українською школою і в першу чергу такими фахівцями, як О. М. Гузь, В. М. Буйвол, В. Д. Кубенко, В. Т. Грінченко, І. Т. Селезов, Л. Г. Лейко, О. П. Жук.
Важливою складовою частиною загальної проблеми про взаємодію тіл із середовищем являються багатозв'язні задачі.
Дифракція електромагнітних хвиль в багатозв'язних тілах досліджувалася Є. А. Івановим, акустичних хвиль – Є. Л. Шендеровим. Монографії О. М. Гузя, В. Т. Головчана, В. Д. Кубенко, М. А. Черевко присвячені систематичному викладенню результатів вивчення дифракції пружних хвиль в багатозв'язних тілах. Застосований тут метод рядів при використанні теорем додавання для відповідних хвильових функцій дозволив звести вихідні крайові задачі до дослідження і розв'язку нескінченних систем алгебраїчних рівнянь. В закордонній літературі при розв'язанні задач подібного роду застосовується так званий “метод нульового поля”, або “метод Т-матриці”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ОБОЛОНКИ І СФЕРИЧНОГО ТІЛА В СТИСЛИВІЙ РІДИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок