Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ І ХУДОЖНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА

НАУКОВІ І ХУДОЖНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА

Назва:
НАУКОВІ І ХУДОЖНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА,
ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ
ім. М.Т. РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
 
ПОВЗУН Людмила Іванівна
УДК 781.1 + 785.72
НАУКОВІ І ХУДОЖНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
 
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики та музичної культурології
Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
МАРКОВА Олена Миколаївна,
Одеська державно музична академія
ім. А.В. Нежданової, зав. кафедрою
сучасної музики та музичної культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ДАВИДОВ Микола Андрійович
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, зав. кафедрою
народних інструментів
кандидат мистецтвознавства, доцент
САВИЦЬКА Наталя Владиславівна
Львівська державна музична академія
ім. М.В. Лисенка, кафедра історії музики
Провідна установа: Харківський державний університет мистецтв
ім.. І.П.Котляревського, кафедра історії та теорії світової та української культури
Захист відбудеться “18___” _січня_________ 2006 року о _15.00____ год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.227.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського за адресою: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.. М. Т. Рильського за адресою: 01001, м. Київ, вул..М. Грушевського, 4.
Автореферат розіслано “_17___” ____грудня______ 2005 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства,
доцент О.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
В наш час відбувається поглиблене усвідомлення важливості ролі інструментальної ансамблевої музики, зумовлене її широкою репрезентативністю в творчості композиторів та виконавців. До ансамблевих складів, поряд з класичними струнно-смичковими інструментами, залучають струнно-щипкові народні інструменти. Велика кількість нових ансамблевих творів для домри, балалайки, бандури з фортепіано уможливлює визначення в сучасній виконавській практиці тенденцій композиторського пошуку нових тембрально-артикуляційних сполучень, нової ансамблевої гетерофонії.
Ансамблево-концертмейстерська майстерність визначила пріоритет піанізму як єдності сольного та ансамблевого амплуа. Проте, теорія концертмейстерського фаху як особливого роду ансамблевої діяльності, потребує узагальнення і наукового осмислення. Відсутність спеціалізованого курсу вивчення теорії та історії концертмейстерського мистецтва в системі професійної освіти виводить на необхідність наукових визначень феномену концертмейстерської діяльності.
Актуальність теми визначає важливість вивчення напрямку сучасного українського музикознавства, що отримав назву “виконавство”, спрямованого на поглиблення дослідження художнього твору як цілісності композиторської та виконавської діяльності. У пропонованій дисертації обґрунтовується концепція концертмейстерської діяльності та її режисерських функцій у виконавському процесі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота узгоджена із плановою науково-дослідною тематикою Центру музичної культурології кафедри сучасної музики та музичної культурології Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової. Тема дисертації затверджена на засіданні Вченої ради Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової (протокол №2 від 28.09.2001р.) Робота виконана в межах тематики наукових досліджень кафедри сучасної музики та музичної культурології Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової.
Об'єктом дослідження є концертмейстерство як феномен ансамблевої діяльності, зорієнтованої на досягнення цілісності виконавсько-творчого акту.
Предметом дослідження виступає концертмейстерська творчість як узагальнення роботи піаніста та виконавців на струнно-щипкових народних інструментах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАУКОВІ І ХУДОЖНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок