Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українські народні пісні Кубані на історичну та суспільно-побутову тематику

Українські народні пісні Кубані на історичну та суспільно-побутову тематику

Назва:
Українські народні пісні Кубані на історичну та суспільно-побутову тематику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,57 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет ім. І.Я.Франка
На правах рукопису
Мишанич Мотря Василівна
УДК 398.8
Українські народні пісні Кубані на історичну
та суспільно-побутову тематику
Спеціальність 10.01.07 – фольклористика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
 
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської літератури Донецького державного університету.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
Федоров Володимир Вікторович,
Донецький державний університет,
завідувач кафедри російської літератури.
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, професор
Кирчів Роман Федорович, Інститут народознавства НАН України,
завідувач відділу фольклористики.
- кандидат філологічних наук
Гарасим Ярослав Іванович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
викладач кафедри української фольклористики
ім. Філарета Колесси.
Провідна установа - Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України.
Захист дисертації відбудеться 28 вересня 2000 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 при Львівському національному університеті ім. Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Універ-ситетська, 1.
 
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 10 серпня 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат філологічних наук В.М.Івашків


Загальна характеристика роботи
Дослідження українського фольклору у всіх його жанрово-тематичних виявах та із залученням матеріалів з усіх географічних просторів, де живуть українці, стало можливим на перебудовчій хвилі та в умовах незалежної України. Знесена не лише берлінська стіна, а й кордони, що розділяли Українську державу від її багатостраждальної діаспори. Якщо західна діаспора трактувалася радянськими офіційними інститутами як “буржуазно-націоналі-стична”, то східної діаспори зовсім “не існувало”, бо українці в Росії та по всіх просторах Союзу трактувалися як “історично сформоване” “русскоязычное население”, зрозуміло, до краю “інтернаціоналізоване”. Лише з недавно опри-люднених матеріалів стало відомо, що в межах колишнього Радянського Союзу живе понад 20 мільйонів етнічних українців (офіційно – 6,8 млн.), які зберегли, як показують результати багатьох наукових експедицій на Кубань, до Західного Сибіру, на Зелений Клин, в Казахстан та ін.) основні ознаки своєї національної приналежності: мову, побутові та духовні традиції тощо, тобто ті ознаки, які не дали їм розчинитися серед народів колишнього Союзу1 1 Див.: Ми діти твої, Україно / Матеріали І конгресу українців незалежних держав колиш- нього СРСР 22-23 січня 1992 року. – К.: вид. “Україна”, 1992. – С. 43.. З часу горбачовської перебудови, а особливо з 90-х років українські вчені здійснили чимало експедицій до східної української діаспори, зібрали великий емпіричний матеріал, який дає можливість наочно спостерігати еволюцію культури українців поза межами своєї Батьківщини, простежити невідворотну їх асиміляцію внаслідок розробленої ще Катериною ІІ і її фаворитами та впроваджувану на всіх етапах Російської держави політику “полного обрусения инородцев”. Щоб теоретично “обгрунтувати” правильність курсу обросійщення всіх народів Росії, інтенсивно “працює” офіційна наука та вихована на засадах нетерпимості до всього чужого місцева чиновницька братія, що прийшла на зміну комісарам та партійному апарату, яка на місці відстежує і викорінює будь-які прояви сепаратизму чи націоналізму. Сьогодні ми з подивом читаємо одкровення російської науки про запорізьких та кубанських козаків, як про невеличкі етнографічні групи російського народу, про єдиний колись козацький народ, розсіяний по всьому світу, прабатьківщиною якого є Подоння та Кубань2 2 Казачий словарь-справочник / Сост.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Українські народні пісні Кубані на історичну та суспільно-побутову тематику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок