Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОННІ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ДОНОРНО-АКЦЕПТОРНИХ ПОЛІМЕТИНОВИХ БАРВНИКІВ

ЕЛЕКТРОННІ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ДОНОРНО-АКЦЕПТОРНИХ ПОЛІМЕТИНОВИХ БАРВНИКІВ

Назва:
ЕЛЕКТРОННІ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ДОНОРНО-АКЦЕПТОРНИХ ПОЛІМЕТИНОВИХ БАРВНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
Оберніхіна Наталія Володимирівна
УДК 547.97+541.65+544.164
ЕЛЕКТРОННІ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ
ДОНОРНО-АКЦЕПТОРНИХ ПОЛІМЕТИНОВИХ БАРВНИКІВ
02.00.03. – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі кольору та будови органічних сполук Інституту органічної хімії НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук
Качковський Олексій Дмитрович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Ярмолюк Сергій Миколайович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, м.Київ,
завідувач відділу комбінаторної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Шиванюк Олександр Миколайович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
м. Київ, кафедра органічної хімії
Захист дисертації відбудеться „ 22 ” березня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 в Інституті органічної хімії НАН України, 02660, м. Київ, вул. Мурманська, 5, факс (044) 573-26-43
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України
Автореферат розісланий „ 19 ” лютого 2007 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01
доктор хімічних наук, професор Ільченко А. Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практичний інтерес до нейтральних донорно-акцепторних ціанінових барвників, насамперед ціанінових основ та мероціанінів, які відомі уже понад півтора століття як перетворювачі світлової енергії, не зменшується й до сьогодні. В останнє десятиліття вони привертають увагу як одно- та двофотонно збуджені флуоресцентні зонди, індикатори полярності, матеріали для тримірного запису інформації та нелінійної оптики. З іншого боку, ціанінові барвники та їх похідні були і дотепер залишаються зручними модельними об’єктами для розробки нових теоретичних концепцій завдяки їх порівняно простій хімічній будові. Саме на них були перевірені моделі динамічних зарядових хвиль та хвиль чергування довжин зв’язків, тобто електронних та топологічних солітонів. Також залишаються нез’ясованими причини значної різниці спектральних властивостей нейтральних похідних ціанінових барвників: високих енергій переходів в основах ціанінів та глибокого забарвлення в мероціанінах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках наукових тем відділу кольору та будови органічних сполук Інституту органічної хімії НАН України (№ держреєстрації 0102U000053 “Наукові основи цілеспрямованого синтезу поліметинових сполук для вирішення питань, пов’язаних з перетворенням світлової енергії”).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягала у встановленні закономірностей залежності електронної будови та спектральних властивостей ціанінових основ та мероціанінів від їхньої хімічної будови, передусім, довжини хромофора та природи кінцевих груп.
Об’єкти дослідження – нейтральні донорно-акцепторні ціанінові барвники, похідні нітрогеновмісних гетероциклів та їх оксигеновмісних аналогів.
Предмет дослідження – рівноважна молекулярна геометрія, розподіл часткових зарядів, енергії переходів, спектри поглинання і флуоресценції ціанінових основ та мероціанінів.
Методи дослідження – квантово-хімічні розрахунки, спектроскопія поглинання та флуоресценції.
Наукова новизна одержаних результатів. Проведено комплексне дослідження двох типів нейтральних донорно-акцепторних ціанінових барвників, основ та мероціанінів, з метою встановлення загальних закономірностей впливу хімічної будови на природу електронних переходів. Вперше для аналізу молекулярної геометрії та електронної будови було застосовано квантово-хімічні розрахунки в напівемпіричному (AM1) та неемпіричному (ab initio) наближеннях, які показали полієноподібний характер основ і мероціанінів з коротким хромофором, де визначальним є вплив донорної та акцепторної груп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННІ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ДОНОРНО-АКЦЕПТОРНИХ ПОЛІМЕТИНОВИХ БАРВНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок