Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕГМЕНТАЦІЯ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ ДОСТАТНІХ УМОВ ОПТИМАЛЬНОСТІ В NP-ПОВНИХ КЛАСАХ ЗАДАЧ СТРУКТУРНОЇ РОЗМІТКИ

СЕГМЕНТАЦІЯ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ ДОСТАТНІХ УМОВ ОПТИМАЛЬНОСТІ В NP-ПОВНИХ КЛАСАХ ЗАДАЧ СТРУКТУРНОЇ РОЗМІТКИ

Назва:
СЕГМЕНТАЦІЯ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ ДОСТАТНІХ УМОВ ОПТИМАЛЬНОСТІ В NP-ПОВНИХ КЛАСАХ ЗАДАЧ СТРУКТУРНОЇ РОЗМІТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Міністерство освіти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
Ковтун Іван Володимирович
УДК 004.932[519.157+519.854]
СЕГМЕНТАЦІЯ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ
ДОСТАТНІХ УМОВ ОПТИМАЛЬНОСТІ В NP-ПОВНИХ
КЛАСАХ ЗАДАЧ СТРУКТУРНОЇ РОЗМІТКИ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем, НАН України та МОН України.
Наукові керівники: | Доктор фізико-математичних наук, професор
Шлезінгер Михайло Іванович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем, головний науковий співробітник.
Доктор, професор Зігфрид Фукс, Німеччина, Дрезден, Дрезденський технічний Університет, факультет інформатики, Інститут штучного інтелекту, завідуючий кафедрою розпізнавання та обробки зображень.
Офіційні опоненти: |
Доктор технічних наук, професор
Литвинов Віталій Васильович, Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, завідуючий відділом.
Кандидат фізико-математичних наук Стецюк Петро Іванович, Інститут Кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: |
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, кафедра автоматизованих систем обробки інформації і управління, м. Київ.
ахист відбудеться 12.05.2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.171.01 в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України за адресою:
03680, Київ, проспект Академіка Глушкова, 40.
дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України: 03680, Київ, проспект Академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 08.04. 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради РЕВЕНКО В.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зір є важливим інструментом сприйняття людиною навколишнього світу. Зображення як носій інформації є джерелом первинних даних в численних напрямках людської діяльності: медицині, космічних, геологічних та біологічних дослідженнях, дефектоскопії та ін. Тому обробка та розпізнавання зображень є невід’ємною складовою частиною систем штучного інтелекту.
Велике значення в конструюванні технологій машинного розуміння та інтерпретації зображень мають методи та алгоритми структурної розмітки.
В цьому напрямку відомі роботи Бойкова, Гімельфарба, братів Джименів, Забіха, Ішикави, Ковалевського, Колмогорова, Розенфельда, Флаха, Хуммела, Цукера, Шлезінгера, та ін.
Під розміткою зображень розуміють присвоєння кожному пікселу зображення деякої позначки. Множину пікселів, позначених однаковими позначками, називають сегментом. В кожен сегмент потрапляють піксели з певною властивістю, наприклад, в один сегмент можуть бути віднесені всі піксели, яскравість яких більша за деякий поріг. Проте досить часто сегменти задаються значно складнішими характеристиками, ніж колір чи яскравість. У випадку, коли сегменти характеризуються так званими текстурними ознаками, говорять про задачу текстурної сегментації зображень.
Точне формулювання задач текстурної сегментації призводить до нетрадиційних і тому недостатньо вивчених оптимізаційних задач. Кожній розмітці приписується деяке число, яке характеризує її якість. Задача сегментації полягає у відшуканні розмітки з найкращою якістю. Якість розмітки дорівнює, як правило, сумі великої кількості доданків, кожен з яких залежить лише від позначок в невеликій кількості пікселів. Велике коло прикладних задач різних напрямків обробки і розпізнавання зображень формулюється саме у вигляді задач розмітки.
Таким чином, постає нагальна потреба у
·
розробці нових і вдосконаленні існуючих методів розв’язання оптимізаційних задач, до яких зводиться задача текстурної сегментації зображень;
·
розробці нової моделі сегментованих текстурних зображень;
·
побудові на базі розроблених алгоритмів і моделей теоретично обґрунтованої комп’ютерної технології текстурної сегментації зображень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СЕГМЕНТАЦІЯ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ ДОСТАТНІХ УМОВ ОПТИМАЛЬНОСТІ В NP-ПОВНИХ КЛАСАХ ЗАДАЧ СТРУКТУРНОЇ РОЗМІТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок