Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Православна церква в Україні наприкінці ХVII – у XVIII-му ст.: історіографія

Православна церква в Україні наприкінці ХVII – у XVIII-му ст.: історіографія

Назва:
Православна церква в Україні наприкінці ХVII – у XVIII-му ст.: історіографія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,40 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
УДК 930.1:281.9 (477) ”16/20”
ЛАСТОВСЬКИЙ ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
Православна церква в Україні
наприкінці ХVII – у XVIII-му ст.: історіографія
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
КАЗЬМИРЧУК ГРИГОРІЙ ДМИТРОВИЧ,
завідувач кафедри історії для гуманітарних факультетів
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КОЦУР АНАТОЛІЙ ПЕТРОВИЧ,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри української історії та етнополітики
доктор історичних наук, професор
МИЦИК ЮРІЙ АНДРІЙОВИЧ,
Національний університет „Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри історії
доктор історичних наук, професор
ПІНЧУК ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник відділу української історіографії та спеціальних історичних дисциплін
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України
Захист дисертації відбудеться 19”лютого 2007 р. о “1000” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033 м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033 м.Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий „12” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О.Г.Сокирко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації зумовлена завданнями і метою дослідження. Робота складається із вступу, семи розділів, висновків (обсягом 394 с.), списку використаних джерел і літератури (71 с., 906 позицій) та додатків (39 с.). Загальний обсяг 504 с.
Актуальність теми дослідження. За нинішньої церковно-релігійної ситуації українське суспільство має одразу три православні конфесії (УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ), що не можуть знайти спільної мови у своїх взаємовідносинах і завдяки цьому створюють соціальну напругу в державі. Але початок цій ситуації був покладений ще наприкінці ХVЙЙ ст. і закріплений подальшим політичним розвитком подій протягом всього ХVЙЙЙ ст. Спроба ж змінити її на користь “національної ідеї” в ході Української революції 1917-1920 рр. мала лише частковий успіх і швидко закінчилася у 1930-40-х рр. Лише у 1990-х рр. це питання знову була піднято у середовищі духовенства, але замість його консолідації призвела до розколу і нерозуміння. Саме витоки сучасної ситуації, котра стала не лише суто релігійною проблемою, а й перетворилася на соціально-політичну, і є предметом розгляду багатьох наукових публікацій вітчизняної історичної науки.
Історія церкви в Україні наприкінці ХVЙЙ – у ХVЙЙЙ ст. на сьогодні нараховує у своєму активі величезну кількість досліджень, що з’явилися протягом ХІХ – початку ХХІ ст. внаслідок наукових розвідок представників різноманітних історіографічних шкіл і напрямів. І саме ця ділянка на сьогодні займає значне місце взагалі у всій історичній літературі, що стосується української історії періоду Гетьманщини. Однак, до сьогодні в історіографії ще належним чином не було оцінено той величезний вклад, який був внесений істориками в розвиток української історичної науки дослідами саме з історії церкви.
Разом з тим, цілком очевидно, що історія церкви в України є невід’ємною частиною історії України в цілому. Вона так само дотична до соціальних, економічних, політичних, культурних та етнонаціональних проблем, що вирішуються науковцями. Про це свідчить безмежна кількість праць, в яких зачіпаються всі ці питання, а разом з ними й історія церковних структур та їх місце у соціальних взаємовідносинах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Православна церква в Україні наприкінці ХVII – у XVIII-му ст.: історіографія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок