Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЯ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕОДНОРІДНИХ КВАЗІОПТИЧНИХ РЕЗОНАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ

ПОЛЯ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕОДНОРІДНИХ КВАЗІОПТИЧНИХ РЕЗОНАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ

Назва:
ПОЛЯ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕОДНОРІДНИХ КВАЗІОПТИЧНИХ РЕЗОНАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,10 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національна академія наук України
Інститут радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова
Прокопенко Юрій Володимирович
УДК. .86; 621.372
ПОЛЯ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕОДНОРІДНИХ
КВАЗІОПТИЧНИХ РЕЗОНАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної академії наук України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
РУДЬ Леонід Антонович,
провідний науковий співробітник відділу
обчислювальної електродинаміки Інституту
радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова
Національної академії наук України, м. Харків;
доктор фізико-математичних наук, професор
ДРОБАХІН Олег Олегович, завідувач кафедри прикладної і комп’ютерної радіофізики Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України;
доктор фізико-математичних наук, професор
КОЛЧИГІН Микола Миколайович, завідувач кафедри теоретичної радіофізики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут Національної академії наук України, відділ "Теоретичної радіофізики", м. Харків.
Захист відбудеться " 02 " листопада 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної академії наук України за адресою: 61085, м. Харків, вул. ак. Проскури, 12.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІРЕ НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. ак. Проскури, 12.
Автореферат розісланий " 15 " вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. Я. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однієї з основних задач радіофізики і твердотільної електроніки є створення приладів різного призначення, які працюють у міліметровому та субміліметровому діапазонах довжин хвиль. Особливе значення мають методи створення пристроїв та схем. Сучасна техніка розвивається в напрямку розробки малогабаритних дешевих систем на основі інтегральних схем. Однак для міліметрових та субміліметрових діапазонів довжин хвиль до цих пір немає установленої концепції створення різного роду приладів: генераторів, підсилювачів та приладів для вимірювання як мікрохвильових характеристик пристроїв, так і електрофізичних параметрів речовин. Різноманітність ліній передачі, резонаторів і фільтрів свідчить про неоднозначність рішення цієї проблеми. Тому залишається потреба в детальному вивченні існуючих і в розробці принципово нових підходів, які засновані на фундаментальних дослідженнях. Згідно академіку НАН України В. П. Шестопалову, "техніка міліметрових та субміліметрових хвиль може бути цілком створена, якщо для цих цілей використовувати відкриті електродинамічні структури". До таких структур відносяться і відкриті твердотільні (діелектричні, напівпровідникові і феритові) передавальні та резонансні пристрої. Використання у відкритих структурах напівпровідникових і феритових елементів приводить до можливості керування їхніми спектральними характеристиками за допомогою зовнішніх магнітних полів.
Немаловажною задачею радіофізики є визначення електрофізичних параметрів речовин, в тому числі навколишнього середовища. Рішення цієї задачі використовуються також в інших галузях науки і промисловості, наприклад, у медицині, у радіотехніці, у хімічній промисловості і т. д. Створення приладів, які здатні визначати, контролювати і за даними спостережень автоматично приймати рішення щодо стану фізичного об'єкта або навколишнього середовища, є основною тенденцією сучасного приладобудування. Це тісно пов'язано з розробкою нових методів визначення діелектричної та магнітної проникностей речовин, поверхневого опору провідників, у тому числі надпровідників, і електрофізичних параметрів напівпровідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПОЛЯ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕОДНОРІДНИХ КВАЗІОПТИЧНИХ РЕЗОНАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок