Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концептуальні основи удосконалення зовнішньоекономічної політики регіону

Концептуальні основи удосконалення зовнішньоекономічної політики регіону

Назва:
Концептуальні основи удосконалення зовнішньоекономічної політики регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Донецький національний університет
Пенькова Інеса Вячеславівна
УДК 338. 49 (477.62): 339.9.012.23
Концептуальні основи удосконалення зовнішньоекономічної політики регіону
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент Демент‘єв Вячеслав Валентинович, доцент кафедри “Економічна теорія” Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор Семенов Анатолій Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент Костюк Тамара Йосипівна, Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України (м. Київ), доцент кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа: | Харківський національний університет ім. Каразіна В.Н. Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Харків).
Захист відбудеться “ 20 ” лютого 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.11 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24
Автореферат розісланий 18 січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Остання чверть ХХ століття означилася тенденцією до інтернаціоналізації господарського життя країн, з одного боку, і тенденцією регіоналізації її, з іншого боку. Науковий аналіз виявляє суперечливість і у той же час взаємообумовленість цих процесів. На сьогодні взаємозв’язки і взаємозалежності країн і народів, формування міжнаціонального механізму спілкування між ними визначаються міжнародним розподілом праці, спеціалізацією та інтернаціоналізацією виробництва.
Ідея та практичні кроки у напрямку створення незалежної національної економіки України не суперечать у таких умовах глобальним тенденціям.
Актуальність теми дисертаційного дослідження теоретично і з практичної позиції входження України у світову економіку уявляється очевидною. В умовах лібералізації зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та її перших результатів виникає необхідність дослідження проблеми державного регулювання ЗЕД і її меж.
Наукову доктрину міжнародного економічного співробітництва було закладено класиками економічної теорії: Д.Рікардо, Хекшер-Оліним, В.Леонтьєвим, Й.Шумпетером та іншими авторами, які обгрунтували переваги експорту наукомісткої продукції.
Серед українських авторів дослідженням зовнішньоекономічної діяльності займаються В.М. Геєць, І.І. Лукінов, А.А. Чухно, Н.Г. Чумаченко, А.К. Покритан, А.Г. Семенов, Ю.В. Макогон та інші.
Проте, далеко не усі проблеми ЗЕД і світогосподарських відносин у цілому досліджено певною мірою достовірно у тому значенні, щоб результати досліджень можна було б ефективно впровадити у практику. Особливо це стосується аналізу ЗЕД Донецької області - як регіону, що займає провідні позиції в економіці країни.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у рамках наукових досліджень кафедри зовнішньоекономічної діяльності підприємства Донецького національного технічного університету - держтема Н-5-99 “Діалектика господарського втілення спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку”.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертації є обгрунтування оптимальних шляхів та механізмів удосконалення зовнішньоекономічних зв’язків регіону на основі аналізу існуючих засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Концептуальні основи удосконалення зовнішньоекономічної політики регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок