Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ БУРЯКОСІЙНИХ ГОСПОДАРСТВ З ЦУКРОВИМИ ЗАВОДАМИ

ЕКОНОМІЧНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ БУРЯКОСІЙНИХ ГОСПОДАРСТВ З ЦУКРОВИМИ ЗАВОДАМИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ БУРЯКОСІЙНИХ ГОСПОДАРСТВ З ЦУКРОВИМИ ЗАВОДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУРГАН Богдана Вікторівна
УДК: 631.145+(633.63:664.1)
ЕКОНОМІЧНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ БУРЯКОСІЙНИХ ГОСПОДАРСТВ З ЦУКРОВИМИ ЗАВОДАМИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН.
Науковий керівник: | -
доктор економічних наук, професор, академік УААН ШПИЧАК Олександр Михайлович,
академік-секретар відділення аграрної економіки і земельних відносин Української академії аграрних наук.
Офіційні опоненти: | -
доктор економічних наук, професор
БОЙКО Віктор Іванович, Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, завідувач відділу продовольчих ресурсів.
-
кандидат економічних наук,
ВАРЧЕНКО Ольга Миронівна, доцент кафедри менеджменту Білоцекрівського державного аграрного університету.
Провідна установа: | -
Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва, кафедра організації виробництва і агробізнесу
Захист відбудеться “01” липня 2005 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 55.859.01 в Сумському національному аграрному університеті за адресою: 40021 м. Суми, вул. Кірова, 160, головний корпус, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: 40021 м. Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий “30” травня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Пилипенко В.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Бурякоцукрова галузь є важливою складовою частиною не тільки АПК, але й економіки країни в цілому, оскільки цукор був і залишається одним із головних сировинних джерел розвитку харчової, кондитерської, пивобезалкогольної, спиртової промисловостей, а також джерелом валютних надходжень.
Донедавна наша країна входила до першої десятки найпотужніших у світі виробників цукру з цукрових буряків, виробляючи його понад 5 млн.т щорічно. За межі держави поставлялось понад 3,5 млн.т, а на внутрішній ринок – до 2,5 млн.т. На одну особу у 1990 р. в Україні було вироблено 103,8 кг цукру, а в 2003 р. цей показник скоротився в 3,5 рази. Таке зменшення пояснюється цілим комплексом економічних причин: зниження купівельної спроможності населення, розрив економічних зв’язків з країнами-експортерами цукру, порушення економічних взаємовідносин бурякосійних господарств з цукровими заводами тощо.
Існуюча за радянських часів система економічних відносин у бурякоцукровому підкомплексі працювала на прямих зв’язках виробників і переробників цукросировини, що забезпечувало прозорість та стабільність цих зв’язків. В нових економічних умовах з 1991 р. зміна форм власності та форм господарювання за тривалим невтручанням держави у вирішенні важливих проблем бурякоцукрового підкомплексу вплинули на занепад цієї стратегічно важливої для країни галузі, що призвело до руйнації стабільних економічних відносин.
Ринкова трансформація бурякоцукрового підкомплексу АПК супроводжується поглибленням проблеми врегулювання економічних відносин між виробниками та переробниками цукросировини, яка спричиняє протиріччя між суб’єктами ринку цукру та підсилює кризові явища у всій галузі. Україна з експортера цукру перетворилася на його імпортера.
Проблемам еквівалентності обміну між галузями народного господарства та сферами АПК, інтеграції і кооперації підприємств аграрної галузі, різноманітності форм господарювання в ринкових умовах, ціноутворення в продовольчих комплексах присвячені праці провідних вчених-економістів: В.Г.Андрійчука, В.І.Бойка, О.В.Крисального, М.Й.Маліка, В.Я.Месель-Веселяка, Б.Й.Пасхавера, П.Т.Саблука, О.М.Шпичака та інших.
Питання стану бурякоцукрового підкомплексу, регулювання та вдосконалення економічних відносин в галузях АПК вивчалися багатьма вченими економістами-аграрниками і висвітлені у публікаціях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ БУРЯКОСІЙНИХ ГОСПОДАРСТВ З ЦУКРОВИМИ ЗАВОДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок