Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦИФІКА ЕМОЦІЙНОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ КРЕАТИВНОСТІ

СПЕЦИФІКА ЕМОЦІЙНОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ КРЕАТИВНОСТІ

Назва:
СПЕЦИФІКА ЕМОЦІЙНОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ КРЕАТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Малімон Людмила Яківна
УДК 159.928.22:942.2
СПЕЦИФІКА ЕМОЦІЙНОСТІ
ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ КРЕАТИВНОСТІ
19.00.01 – загальна психологія,
історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України (м. Київ)
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
Кульчицька Олена Іполитівна,
Інститут педагогіки та психології професійної освіти
АПН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент Музика Олена Оксентівна,
Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри соціальної та практичної психології
Провідна установа – Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України, м. Київ, кафедра психології
Захист відбудеться “ 1 ” липня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.08 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4; ауд.5-24
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
 
Автореферат розісланий “ 28 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Психологічні особливості творчо обдарованої особистості постійно перебувають у полі зору дослідників, оскільки творчий потенціал нації розглядається як один з видів невичерпних природних ресурсів, раціональне використання яких є запорукою вирішення найгостріших проблем: економічних, політичних, національних, технічних тощо.
Водночас, зміни, що мають місце у житті нашого суспільства, активізують своєрідне “гоніння за інтелектом”, в якому цінуються такі якості особистості як практично-логічне мислення, компетентність, цілеспрямованість, наполегливість, і повністю блокуються, витісняються як соціально непотрібні, а часто і шкідливі, емоції та емоційні переживання. Емоційна енергія, яка накопичується особистістю та не затребується суспільством, починає шукати вихід і проявляється, як правило, у деструктивній поведінці, емоційних зривах, нервово-психічних розладах, соціальних страхах тощо. Проте, лише багатий емоційний світ, широка палітра емоційних переживань можуть забезпечити ту саму творчість, яка так необхідна сучасному суспільству.
Отже, зростання наукового інтересу до явища творчості пов’язане з динамізмом суспільного розвитку, прискоренням темпів технологічного прогресу, в умовах якого як проблема творчості, так і проблема обдарованості значною мірою постають як проблема особистості, що готова прийняти “виклик часу” і відповісти на нього, яка здатна не лише творити, але й відповідати за створене.
Серед численних досліджень проблем творчості та обдарованості варто виділити значну кількість праць, присвячених розгляду психологічних властивостей, які характеризують творчо обдаровану особистість (Т.Амабайл і М.Коллінз, Д.Б.Богоявленська, Дж.Гілфорд, В.М.Дружинін, Д.Мак-Кіннон, А.Маслоу, О.М.Матюшкін, В.О.Моляко, К.Роджерс, К.Тейлор, П.Торранс та ін.). Аналіз досліджень дає підстави стверджувати, що значне місце у структурі творчої особи відводиться регулятивним процесам – емоціям і почуттям, під впливом яких формуються домінуючі мотиви та потреба людини у творчості.
У низці психологічних досліджень встановлено, що емоції, входячи до структури мислительних процесів, виконують функцію евристик (О.К.Тихомиров), а творчі прояви завжди є активованими емоційними процесами (В.О.Моляко, Я.О.Пономарьов).
Окремі дослідники виділяють специфічні характеристики творчих осіб, певною мірою пов’язані з їх емоційною сферою (Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СПЕЦИФІКА ЕМОЦІЙНОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ КРЕАТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок