Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЧОВЕ НАСЕЛЕННЯ НА ПІВДЕННОМУ ЗАХОДІ УКРАЇНИ (кінець ІХ - перша половина ХVІІ ст.)

КОЧОВЕ НАСЕЛЕННЯ НА ПІВДЕННОМУ ЗАХОДІ УКРАЇНИ (кінець ІХ - перша половина ХVІІ ст.)

Назва:
КОЧОВЕ НАСЕЛЕННЯ НА ПІВДЕННОМУ ЗАХОДІ УКРАЇНИ (кінець ІХ - перша половина ХVІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. І.І.МЕЧНИКОВА
----------------------------------------------------------------------------------------
СМИРНОВ
Ігор Олександрович
УДК 947.02/03/04
КОЧОВЕ НАСЕЛЕННЯ НА ПІВДЕННОМУ ЗАХОДІ
УКРАЇНИ
(кінець ІХ - перша половина ХVІІ ст.)
Спеціальність: 07.00.01. - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса - 1999
Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі народознавства і спеціальних історичних дисциплін Миколаївського державного педагогічного інституту
Наукові керівники: доктор історичних наук, професор
КАРИШКОВСЬКИЙ Петро Йосипович
кандидат історичних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України,
ФЕДЬКОВ Іван Іванович,
завідувач кафедрою народознавства
і спеціальних історичних дисциплін
Миколаївського державного
педагогічного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, заслужений
діяч науки і техніки України
ЗАРЕМБА Сергій Захарович,
директор центра пам(яткознавства НАНУ
кандидат історичних наук, доцент
ХМАРСЬКИЙ Вадим Михайлович,
заступник декана історичного факультету
ОДУ ім.І.І.Мечникова
Провідна установа: Донецький державний університет, кафедра історії
України
Захист відбудеться “6” жовтня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.08. по захисту кандидатських дисертацій в Одеському державному університеті за адресою: 270057, м.Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. №9.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ОДУ
(вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “3” вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук,
доцент Лозовський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія кочовиків на південному заході України в ІІ тис. н.е. ще не написана. Багато її питань виявились вибірково висвяченими у зв’язку з історією інших народів і держав. Це не дозволяє скласти уяву про закономірності та особливості історичного розвитку кочовиків у регіоні, визначити їх місце та роль в історії нашої держави. Постановка і спроба рішення цих питань роблять роботу актуальною.
Стан дослідження теми недостатній. Тематичне історико-археологічне вивчення кочових прадавностей кінця ІХ- середини ХVІІ ст. на південному заході України здійснювалось автором на протязі останнього десятиліття. Вдалось узагальнити сукупність літературних та археологічних відомостей про кочовиків і, на історіографічно-дослідницькому фоні, встановити регіональні особливості розвитку кочових культур. Ці особливості визначалися характером проникнення кочовиків на захід степового Причорномор’я та їх взаємодією з осіло-землеробським населенням. Така взаємодія зумовила своєрідність історичного розвитку усього регіону південного заходу нашої країни. Проте закономірності цього розвитку залишаються не достатньо висвітленими.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася як складова частина комплексної планової наукової теми історичного факультету Миколаївського державного педагогічного інституту “Пам’ятки історії та культури України”, при співпраці з Інститутом історії НАНУ, Інститутом археології НАНУ, Миколаївським краєзнавчим музеєм та Центром пам’яткознавства НАНУ. Тема перебуває у руслі загальної програми по збиранню, узагальненню та збереженню культурної спадщини нашої країни, яка спрямована на підготовку зводу історико-археологічних пам’яток регіону як джерельної основи їх подальшого конкретного дослідження. Виконання цієї теми передбачає вивчення етнокультурної історії південного заходу України з стародавніх часів до сьогодення.
Об’єктом дослідження вважається, таким чином, джерельна база з історії кочовиків на південному заході України в кінці ІХ - середині ХУІІ ст. Мета і задачі дослідження були визначені його предметом - пошуком історичних закономірностей розвитку та існування кочового світу в регіоні, який вивчається. Вони передбачали: 1) встановлення загальних етапів історичного існування кочовиків на заході причорноморських степів з кінця ІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОЧОВЕ НАСЕЛЕННЯ НА ПІВДЕННОМУ ЗАХОДІ УКРАЇНИ (кінець ІХ - перша половина ХVІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок