Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МИСТЕЦТВА (1965 – 1985)

ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МИСТЕЦТВА (1965 – 1985)

Назва:
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МИСТЕЦТВА (1965 – 1985)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,30 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КРУПНИК Любов Орестівна
УДК 351.854 + 7.011.3
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ УКРАЇНСЬКОГО
ПРОФЕСІЙНОГО МИСТЕЦТВА
(1965 – 1985)
07.00. 01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Коханова Оксана Леонідівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сливка Юрій Юрійович,
Інститут українознавства
ім.І.Крипякевича НАН України,
завідувач відділу новітньої історії
кандидат історичних наук, професор
Бадяк Володимир Петрович,
Львівська академія мистецтв,
професор кафедри гуманітарних наук
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України другої половини ХХ століття, м.Київ
Захист відбудеться “8“ квітня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка. (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “7“ березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Після проголошення незалежності України було зроблено перші кроки по формуванню стратегії розвитку та управління національною культурою. Ці процеси базуються на потужному інтелектуальному потенціалі, здобутки та вади якого потрібно вивчати та узагальнювати.
В часи радянської тоталітарної системи із суспільно-політичного життя були вилучені такі ключові складові духовності, як історична пам'ять, релігійна свідомість, пройшла заміна їх ідеологічними догмами та сурогатами, що завдало українській культурі невиправних втрат, складних деформацій. Разом з тим, українське мистецтво розвивалось, були творчі здобутки та плідні новаторські пошуки. На тлі сучасних деструктивних тенденцій у культурній сфері ці досягнення набувають особливого значення. За умов сучасної затяжної кризи, розвиток конкурентноздатного національого мистецтва відіграє особливу роль, оскільки воно виступає могутнім стимулом консолідації нації, здатне протистояти згубним наслідкам уніфікації та глобалізації. Крім того, духовні цінності є важливим фактором становлення міжнародного авторитету України. Національне мистецтво формує образ нашого народу за кордоном, дозволяє подолати тривалу зовнішню ізоляцію, самоствердитися у світовому контексті. Тому ґрунтовний аналіз та переосмислення неоднозначних процесів державного управління українським професійним мистецтвом радянської епохи та їх наслідків, сприятиме усвідомленню та подоланню багатьох сучасних проблем.
Складність дослідження полягає в тому, що існує досить стійка полярність поглядів щодо проблеми – держава і мистецтво. Якщо радянські науковці підкреслювали виключну роль держави й партії у розвитку культури, то зарубіжна та сучасна історіографія найчастіше різко критикували радянську політику в сфері культурного будівництва. Проблема ця ще довго залишатиметься предметом живих наукових дискусій. Саме тому спроба автора, базуючись на архівних матеріалах, значна частина яких вперше залучаються до наукового обігу, а також осмислення вітчизняної та зарубіжної історіографії досліджуваної проблеми, обумовлює її актуальність, наукову значимість та громадську зацікавленість її результатами.
Дисертація виконана в рамках наукової проблематики кафедри історії України Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова "Актуальні проблеми гуманітарних наук".
Обєктом дослідження є державна політика у сфері професійного мистецтва в УРСР у 1965 – 1985 роках, а предметом виступає її зміст, основні напрями, норми та умови існування українського професійного мистецтва в радянській системі (на матеріалах образотворчого, театрального, музичного та кіномистецтва).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МИСТЕЦТВА (1965 – 1985)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок