Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СТРУКТУРНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ З ЇХ ОПТИЧНИМИ ТА МЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СТРУКТУРНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ З ЇХ ОПТИЧНИМИ ТА МЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СТРУКТУРНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ З ЇХ ОПТИЧНИМИ ТА МЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ
ІМЕНІ В.Є. Лашкарьова
ЯНЧУК ІГОР БОГДАНОВИЧ
УДК 538.975; 535.375.5; 539.217
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СТРУКТУРНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ З ЇХ ОПТИЧНИМИ ТА МЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова Національної Академії наук України
Науковий керівник: | член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор,
Валах Михайло Якович
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
завідувач відділення оптики та спектроскопії
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор,
Погорелов Валерій Євгенійович
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри експериментальної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор,
Клюй Микола Іванович
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна організація: | Інститут фізики НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 18 лютого 2005 р. о 1615 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.199.01 в Інституті фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (03028, м. Київ, проспект Науки, 45).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (03028, м. Київ, проспект Науки, 45).
Автореферат розіслано 13 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 26.199.01
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдяки успіхам технології синтезу штучних стабільних модифікацій вуглецю, синтетичні графіти та алмази знайшли широке застосування в електротехніці, ливарній справі, ядерних реакторах, металообробних та ріжучих інструментах. Новітнє застосування вуглецю у вигляді карбонових волокон як конструкційного матеріалу, а також алмазних плівок для абразивних, захисних, антивідбиваючих покриттів поставило нові завдання перед матеріалознавцями.
Оскільки графіт та алмаз є полярними представниками вуглецевих матеріалів, то виникла потреба у синтезі метастабільних форм вуглецю, що займали б проміжне положення між чистими sp2-графітом та sp3-алмазом. Такі матеріали дістали назву алмазоподібних аморфних вуглецевих матеріалів і мають різний вміст sp3-гібридизованих атомів. До вже відомого застосування аморфних алмазоподібних вуглецевих плівок як захисних покриттів додалися нові актуальні використання: застосування тетраедричних вуглецевих плівок для покриття жорстких магнітних дисків; створення на основі аморфних алмазоподібних матеріалів холодних катодів для дисплеїв, захисно-просвітлюючих покриттів для сонячних елементів.
Вказані завдання потребують синтезу вуглецевих матеріалів із наперед заданими характеристиками, що спонукає вивчати зв’язок між фізичними (структурними, механічними, оптичними, електричними) властивостями та умовами отримання вуглецевих плівок. Для розширення можливостей використання аморфних алмазоподібних вуглецевих матеріалів доводиться модифікувати їх структуру шляхом обробок та введенням домішок, що може покращувати функціональні властивості. З огляду на це дослідження зміни властивостей вуглецевих матеріалів під впливом модифікації структури є також важливою проблемою.
Іншим вуглецевим матеріалом з великими можливостями використання є пористий вуглець. Він традиційно широко застосовується для фільтрів. Нове та актуальне використання нанопористих вуглеців – електроди в суперфарадних конденсаторах. Завдяки великій питомій площі, електроди, виготовлені з нанопористого вуглецю, забезпечують високі питомі ємності.
На даний момент існує чимало методів для визначення практично всіх характеристик синтезованих матеріалів. Проте деякі з цих методів є дуже складними і потребують дорогого обладнання та спеціальної підготовки зразків, інші – призводять до руйнування матеріалу або є досить тривалими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СТРУКТУРНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ З ЇХ ОПТИЧНИМИ ТА МЕХАНІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок