Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Енергетична структура і оптичні спектри кристалів групи A2BX4: A2CdI4 (AAg) та (CnH2n+1NH3)2MnCl4 (n , 3)

Енергетична структура і оптичні спектри кристалів групи A2BX4: A2CdI4 (AAg) та (CnH2n+1NH3)2MnCl4 (n , 3)

Назва:
Енергетична структура і оптичні спектри кристалів групи A2BX4: A2CdI4 (AAg) та (CnH2n+1NH3)2MnCl4 (n , 3)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ВЕЛЬГОШ
Сергій Романович
УДК 535.37
Енергетична структура і оптичні спектри
кристалів групи A2BX4: A2CdI4 (AAg) та
(CnH2n+1NH3)2MnCl4 (n , 3)
01.04.10 – Фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіофізики
Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Болеста Іван Михайлович
завідувач кафедри радіофізики Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук
Моцний Федір Васильович
провідний науковий співробітник Інституту фізики напiвпровiдникiв НАН України (м.Київ)
доктор фізико-математичних, професор
Половинко Ігор Іванович
завідувач кафедри нелінійної оптики Львівського національного університету імені Івана Франка
Провідна установа: | Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 22 жовтня  р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д .051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005 Львів, вул. Кирила та Мефодія, , Велика фізична аудиторія, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, ).
Автореферат розіслано 20 вересня  р.
Вчений секретар 
спеціалізованої Вченої Ради Павлик Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У системі AХ-BX2 галогенідів лужних (А) і лужноземельних (В) металів існує ряд структурних типів, найбільш дослідженими з яких є кристали перовскiту АВХ3. Впродовж останніх десятиріч інтенсивно вивчають кристали інших типів: A2BX4, ельпасолiту АВВ'Х6, крiолiту А3ВХ6 та iн., у яких відкрито нові фізичні ефекти, що крім наукового значення обумовлюють практичне використання цих сполук.
Галогеніди типу A2BX4 активно досліджують багатьма фізичними методами, що включають вивчення структури, діелектричних, акустичних, теплофізичних та кристало-оптичних властивостей, ЯКР та ЕПР, а також оптико-люмінесцентними методами. Поряд з цим недостатньо вивчена зонна структура кристалів A2BX4, без знання якої важко інтерпретувати експери-ментальні результати. Існує також ряд нерозв’язаних питань, пов’язаних із локальними змінами мікроструктури окремих іонних комплексів в цих кристалах при фазових переходах.
У роботі досліджуються такі представники кристалів групи A2BX4: Cs2CdI4, етиламонію-тетрахлорманганату (C2H5NH3)2MnCl4, пропіламонію-тетрахлор-манганату (C3H7NH3)2MnCl4 та Ag2CdI4.
Кристали Cs2CdI4 є одними з найцікавіших представників сполук типу A2BX4. Їх особливість полягає у тому, що, залежно від способу отримання, утворюються дві різні модифікації. Вирощений із розплаву Cs2CdI4 володіє ромбічною структурою типу -K2SO4 і при охолодженні зазнає послідовності фазових переходів з пониженням симетрії. У випадку вирощування з водного розчину утворюється кристал зі структурою типу Sr2GeS4 моноклінної сингонії, у якому не виявлено фазових переходів в діапазоні температур 77400 К.
У шаруватих кристалах (CnH2n+1NH3)2BX4 (X Cl, Br, BMn, Fe, Cd, n ) спостерігаються структурні фазові переходи, механізми яких пов’язують, в першу чергу, з упорядкуванням водневих зв’язків, спотворенням органічних груп та розворотами комплексів [BX6] не беручи до уваги можливих спотворень самих комплексів. Однак врахування дисторсії структурних елементів [BX6], а також аналіз механізмів, які її спричинюють, є необхідним при інтерпретації експериментальних даних, отриманих при дослідженні цього класу кристалів.
Особливий інтерес становить клас сполук A2BI4 (АCu; BCd, Zn та ін.) з суперіонною провідністю. Незвичайні властивості таких матеріалів викликають інтерес як з позицій фундаментальних проблем фізики твердого тіла та фізичної хімії, так і у зв’язку з чисто прикладними питаннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Енергетична структура і оптичні спектри кристалів групи A2BX4: A2CdI4 (AAg) та (CnH2n+1NH3)2MnCl4 (n , 3)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок