Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ОБРОБКИ ЖИРОВМІЩУЮЧИХ СТІЧНИХ ВОД М’ЯСОМОЛОЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ОБРОБКИ ЖИРОВМІЩУЮЧИХ СТІЧНИХ ВОД М’ЯСОМОЛОЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ОБРОБКИ ЖИРОВМІЩУЮЧИХ СТІЧНИХ ВОД М’ЯСОМОЛОЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,64 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЛУКАШЕНКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 628.34
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ОБРОБКИ ЖИРОВМІЩУЮЧИХ СТІЧНИХ ВОД
М’ЯСОМОЛОЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
05.23.04 – водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХАРКІВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Доктор технічних наук, професор
Епоян Степан Михайлович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри “Водопостачання, каналізація і гідравліка”
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Найманов Аубекір Ягопірович, завідувач кафедри “Міське будівництво і господарство” Донбаської державної академії будівництва і архітектури (м. Макіївка) Міністерства освіти і науки України.
Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Юрченко Валентина Олександрівна, завідувач лабораторією мікробіологічних проблем водогосподарських споруд Українського державного науково-дослідного інституту “УкрВОДГЕО”, доцент кафедри екології та хімії Харківського Національного автомобільно-дорожного університету (ХНАДУ) Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра гідравліки і водовідведення
Захист відбудеться 29 жовтня 2003 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 26 вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради М.І. Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
Підприємства м'ясної і молочної промисловості споживають велику кількість чистої води для виробничих потреб. Стічні води цих підприємств істотно забруднені органічними сполуками, особливо жирами і завислими речовинами. Питома витрата жировміщуючих стічних вод на 1 т продукції коливається від 19 до 22 м3 у м'ясній промисловості та від 1,6 до 4,9 м3 у молочній промисловості. Для підприємств м’ясомолочної промисловості водовідведення складає 70-91% від водоспоживання. Скидання неочищених та недостатньо очищених стічних вод у водні об'єкти наносить шкоду навколишньому середовищу.
Традиційні для галузі очисні споруди - жироловки, відстійники і флотатори не завжди забезпечують необхідну якість очищення стічних вод.
При недостатньому очищенні стічних вод на локальних заводських спорудах виникають проблеми з їхнім очищенням на загальноміських спорудах, тому що речовини, що містяться в стічних водах м’ясо- і молочних заводів, важко піддаються біологічному окислюванню.
Метод фільтрування через різні зернисті матеріали для підвищення ефективності очищення практичного застосування в СНД для очищення стічних вод м'ясокомбінатів не знайшов через відсутність ефективних способів регенерації фільтруючих матеріалів.
Одним з нових напрямків в області очищення стічної води від олій і жирів є застосування фільтрів із завантаженням з олеофільних коалісцируючих матеріалів, таких як пінополіуретан, спінені полімери, целюлозні волокна. Застосування напірного фільтрування дозволяє підвищити швидкості фільтрування і за рахунок залишкового напору після фільтра подати воду споживачу, автоматизувати процес очищення, а також у ряді випадків вилучити попередні стадії обробки. При застосуванні очисних апаратів закритого типу (напірних фільтрів з еластичним завантаженням) можна запобігти забрудненню не тільки водних об'єктів, але й атмосфери. Це зумовлює актуальність і визначає перспективність застосування методу з урахуванням сучасних екологічних і технологічних вимог в області обробки жировміщуючих стічних вод м’ясомолочної промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ОБРОБКИ ЖИРОВМІЩУЮЧИХ СТІЧНИХ ВОД М’ЯСОМОЛОЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок