Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ГОЛОВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ”

“ГОЛОВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ”

Назва:
“ГОЛОВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
“ГОЛОВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ”
Гребенюк Надія Вікторівна
УДК 330.131.5;631.65.011.5
Сталий розвиток землекористування на засадах
приватної власності в сільському господарстві
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Тихонов Андріан Георгійович,
ДП “Головний науково-дослідний та
проектний інститут землеустрою”,
завідувач відділу формування земельної
власності
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, Сохнич Анатолій Якович, Львівський державний аграрний університет, завідувач кафедри управління земельних ресурсів
кандидат економічних наук, Леонець Володимир Олександрович, ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, завідувач відділу проблем землеустрою
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем використання і охорони земельних ресурсів, м. Київ
Захист відбудеться “___” травня 2004 р. об ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.865.01 ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” за адресою: 03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” за адресою: 03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 3.
Автореферат розісланий “___” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Ш.І. Ібатуллін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах України проблема забезпечення сталого розвитку набула першочергового значення. Дисертант вважає, що для кожної галузі виробництва необхідно розробити науково обґрунтовану систему сталого розвитку, зокрема для землекористування.
Виходячи з цього, а також враховуючи перехід сільського господарства на форми господарювання, що базуються на приватній власності на землю доцільно вивчити проблему сталого розвитку землекористування, зокрема, в умовах Одеської області. Постановка питання про дослідження в умовах приватної власності на землю визначає його виняткову актуальність і новизну.
Проблема сталого розвитку землекористування в Україні почала вивчатися після конференції ООН з питань навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році. В Україні над її розробкою працюють вчені економісти-аграрники Бистряков І.К., Данилишин Б.М., Добряк Д.С., Дорогунцов С.І., Канаш О.П., Леонець В.О., Лукінов І.І., Милащенко Н.З., Новаковський Л.Я., Созінов О.О., Сохнич А.Я., Тихонов А.Г., Трегобчук В.М., Третяк А.М., Шубравська О.В. та інші.
Напрацьовані концептуальні основи сталого та екологобезпечного розвитку національного АПК, вивчаються проблеми переведення його на модель сталого розвитку, трансформації агросфери, управління ресурсовикористанням, розробки нових біотехнологій тощо.
Однак огляд наукових публікацій свідчить, що цьому питанню ще приділяється недостатня увага. Фактично не розроблені теоретичні засади сталого землекористування, не сформована його науково обґрунтована модель, не розроблений механізм екологізованого управління землекористуванням, значна кількість питань, що визначають сталий розвиток землекористування, законодавчо не внормовані, не вирішене питання мобілізації коштів для постійного відновлення родючості ґрунту, захисту земель від деградації та інше.
Тому проведене дисертантом дослідження матиме суттєве наукове і практичне значення для обґрунтування необхідності здійснення землекористування на засадах сталого розвитку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження тісно пов’язане з науково-дослідними роботами, що здійснюються в Інституті землеустрою відповідно до завдань НТП УААН на 2001 – 2005 роки “Удосконалення земельних відносин на селі” (номер державної реєстрації 0101U007175), а також завданнями першого рівня: “Теоретичні основи удосконалення земельних відносин на селі” та “Науково-методологічні принципи удосконалення раціонального землекористування і охорони земель в умовах існування різних форм власності на землю”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: “ГОЛОВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок