Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Даля
Гунченко Оксана Миколаївна
УДК 658.382.3
УДОСКОНАЛЕННЯ
СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Специальність 05.26.01 – Охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (СНУ ім. В. Даля) Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук,
Гедрович Анатолій Іванович, професор кафедри обробки матеріалів тиском і зварювання СНУ ім. В. Даля.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
Бєліков Анатолій Серафимович, професор кафедри безпеки життєдіяльності Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук, с.н.с.
Кузьменко Микола Семенович, завідувач лабораторії аналізу стану охорони праці Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості.
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.051.02 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, а.
Автореферат розісланий “19” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 29.051.02,
доктор технічних наук, професор Гутько Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасному високомеханізованому виробництві на працівника впливають різноманітні фактори, що змінюють умови і безпеку праці. У зв'язку з цим організаційна структура забезпечення охорони праці повинна бути оперативною і враховувати їхній комплексний вплив, вчасно виявляти, усувати і не допускати травмонебезпечних ситуацій. Однак, не зважаючи на те, що спостерігається стійка тенденція зниження чисельності нещасних випадків (НВ) на виробництві в Україні, рівень травматизму у галузі машинобудування залишається високим. При розподілі його причин на технічні, організаційні та психофізіологічні, друга з них визначає 58-67% всієї кількості виробничих травм за період з 2001 по 2006 р.р.
Аналіз стану охорони праці і травматизму на машинобудівних підприємствах України вказує на три головні складові невисокої ефективності функціонування системи управління охороною праці (СУОП), що полягають у недостатньому методологічному забезпеченні ризикорієнтованого підходу при: аналізі загрозливих небезпек і розслідуванні НВ; плануванні робіт на етапі функціонального аналізу задачі в процесі прийняття управлінських рішень у СУОП; функціонуванні інформаційної складової СУОП.
Тому профілактика виробничого травматизму на основі поліпшення методів його дослідження, розробки програмного та інформаційного забезпечення СУОП у даний час є актуальною науковою задачею. Цілеспрямоване вдосконалення СУОП машинобудівного підприємства обумовлює необхідність поглиблених досліджень з розробки схеми, яка враховує вплив стану охорони праці на кінцеві цілі підприємства. Для вирішення взаємозалежних задач з обліку, аналізу і прогнозу, а на їхній основі – розробки профілактичних заходів, потрібне об’єднання розрізнених засобів в єдиний комплекс з діями, що постійно виконуються на усіх рівнях і стадіях керування.
У роботі досліджено теоретичні, методологічні і прикладні аспекти СУОП, включаючи аналіз і прогноз травматизму на підприємствах машинобудування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до завдань Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці і виробничого середовища на 2001-2005 р.р., затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1320 і планами науково-дослідних робіт СНУ ім. В. Даля, координаційними планами МОН України за темою ДН-50-07 “Комплексний аналіз, оцінка і прогноз травматизму на машинобудівних підприємствах” та М-34-03 № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок