Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ / сторінка 7

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Спираючись на історичний досвід України, реальну ситуацію та необхідність прискореного переходу від спаду до динамічного розвитку агропромислового виробництва і підвищення конкурентоспроможності продукції, важливо досягти забезпечення продовольчої безпеки країни. Головне при цьому – забезпечити перехід на нові організаційно-правові форми господарювання ринкового типу.
Економічна доцільність розвитку корпоративних форм інтеграції зумовлюється тим, що вона грунтується на теорії переваги великомасштабного виробництва. Велике угруповання, яким є концерн, виробляє не монопродукт, а до десяти і більше різнопланових продовольчих товарів. Завдяки такій різноманітній структурі товарів, що виробляються для внутрішнього ринку, корпоративні господарства виявляються більш захищеними
В орбіті концерну, крім сільськогосподарських підприємств, з якими оформлені постійні договірні відносини, задіяні десятки інших сільськогосподарських товаровиробників, які співробітничають з концерном за узгодженою програмою. В основному таким господарствам концерн надає виробничі послуги (оранка, догляд за посівами, збирання, переробка та ін.), які оформляються контрактами. Такий напрям є вигідним як концерну, так і виробникам сільськогосподарської продукції. У цілому агропромисловий концерн “Колос” надає послуги, крім власних підприємств, господарствам інших регіонів Київщини. Всього матеріально-виробничими засобами концерну обробляється майже 12% ріллі Київської області. У рамках співробітництва концерном надаються приблизно рівні умови для функціонування усіх форм власності і видів їх діяльності. Держава має забезпечити загальні сприятливі “правила гри” на ринку та виконання регулюючих функцій. Вся ж господарська діяльність суб’єктів – партнерів будується переважно на принципах самогосподарювання, самофінансування і конкуренції. У даному випадку основні функції по забезпеченню відтворення капіталу і праці, формування і розподілу доходів належать господарствам і їх об’єднанням. Концерн як управлінська й об’єднуюча структура забезпечує загальний розвиток економіки об’єднання, створюючи для цього відповідні умови на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, застосування ресурсозберігаючих технологій виробництва.
Технологічний рівень концерну дозволяє рекомендувати сільськогосподарським товаровиробникам – партнерам пакети технологій під кожну культуру. Селянам потрібні: розвинута ринкова інфраструктура, яка би включала мережу оптових ринків сільськогосподарської продукції, місцеві кредитні товариства, регіональні і районні дома, контрактові та страхові компанії, виставки, аукціони. У сільській місцевості доцільно вдосконалювати служби закупівельно-збутові, транспортного обслуговування, первинній переробці, зберіганню та сертифікації товарних партій продукції, фінансово-розрахункові та інформаційного забезпечення. Це дасть нові робочі місця, підвищить ефективність реалізації, вивільнить товаровиробників від невластивих і зайвих для них функцій. Сільськогосподарські підприємства, що перебувають в партнерських відносинах з агропромисловим концерном “Колос” протягом 2000-2004 рр. рік закінчили з прибутками. Причому прибутковими стали, крім рослинницьких галузей, молочне скотарство, розведення та вирощування свиней та птиці.
Дослідженням підтверджено, що поки що не вдалося створити організованого, повноцінного ринку засобів виробництва та послуг. Його формування здебільшого відбувається стихійно і безсистемно. Ринковий механізм слабо регулює господарські зв’язки із сферою агротехсервісу, що передусім впливає на посилення диспаритету цін на продукцію сільського господарства і промислові засоби виробництва та послуги. Наявність основних виробничих фондів сільськогосподарського призначення в сільськогосподарських підприємствах за останні роки в розрахунку на 1 га сільськогосподарських угідь зменшилась. По господарствах Київської області та зоні обслуговування агропромислового концерну “Колос” спостерігаються інші тенденції (табл.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок