Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ / сторінка 8

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
2).
2. Наявність основних виробничих фондів (грн./га)
Регіони | 1999 р. | 2000 р. | 2003 р. | 2004 р.
По Україні | 3250 | 3190 | 3270 | 3320
По Київській області | 5647 | 5687 | 5720 | 5760
В господарствах агропромислового концерну “Колос” | 6675 | 6717 | 6710 | 6722
Київська область порівняно з іншими регіонами країни має на 25-30% вищу фондозабезпеченість. Практично сільськогосподарські підприємства області основними засобами виробництва забезпечені на 75-80%, сільськогосподарські підприємства концерну – на 90-95% до нормативу. Завдяки цьому забезпечується приток до концерну вітчизняної та зарубіжної валюти, що є основним джерелом у відтворювальному процесі матеріально-технічної бази.
В рамках концерну “Колос” створена машинно-технологічна станція, яка надає технологічні послуги сільськогосподарським підприємствам Яготинського, Баришевського, Згурівського, Переяслав-Хмельницького та деяких інших регіонів Київщини за мінімальними цінами. Так збирання зернових обходиться товаровиробникам 3-5% вартості зібраного вражаю. Інші ж технологічні станції області такі послуги надають за 20 і більше відсотків.
Діяльність агропромислового концерну “Колос” відноситься до горизонтальної інтеграції, але з елементами вертикальної інтеграції. Присутні класичні її риси: об’єднання сільськогосподарських підприємств з переробними, системою агросервісу, транспортними, торговельними підприємствами і організаціями. Тут пов’язуються в єдиний економічний цикл виробництво, зберігання, переробка, збут сільськогосподарської продукції. Кожному учасникові корпоративного об’єднання концерн забезпечує власні гарантії одержання прибутку і певний рівень фінансової стабільності. Практика показала, що будівництво сільськогосподарськими підприємствами власних переробних цехів, самостійна реалізація продукції економічно не вигідна, вона відволікає капіталовкладення від основної діяльності, а недосконала технологія веде до втрати сировини. Останнім часом концерн “Колос” розвинув партнерські відносини з Яготинським цукровим заводом, що дозволило зміцнити його сировинну базу. Від цього виграли сільгосппідприємства, яким концерн допомагає ресурсами.
У третьому розділі “Перспективи трансформації агроформувань в корпоративні структури економіки АПК” опрацьовано пропозиції щодо перспектив розвитку інтеграційних процесів як економічної бази розвитку корпоративної діяльності, оптимізації виробничо-господарських відносин партнерів корпоративних структур, доводяться соціально-економічні переваги корпоративних формувань в аграрному секторі економіки.
У складі виробничих корпоративних структур сільськогосподарські підприємства незалежно від форм власності зберігають свою економічну самостійність. Це є суттєво позитивним, хоча не головним фактором, що сприяє їх об’єднанню. Є інші мотиви, які заінтересовують господарства працювати в рамках корпоративних структур, не дивлячись на певні обмеження в їхній господарській діяльності. Пояснюється це тим, що агропромислове об’єднання ближче стоїть до ринку, має розгалужені зв’язки з іншими суб’єктами ринку, володіє інформацією, кон’юнктурою цін. Тому сільськогосподарські товаровиробники пропозиції концерну щодо обсягів виробництва та його структури сприймають як рекомендаційні, що відпрацьовуються колективно, за участю представників сільськогосподарських підприємств, які потім затверджуються радою директорів.
В рамках корпоративного процесу агропромисловий концерн “Колос” за рішенням своїх демократичних органів управління протягом 1999-2004 років здійснив перебудову організаційно-економічного механізму його діяльності. Внаслідок розширення прав керівних працівників низової ланки, насамперед у виробничих підрозділах, які переведені на самостійний баланс, вдалось подолати надмірну адміністративну залежність від центрального керівництва. Суть, власне, полягає у переході від колективного сільськогосподарського підприємства до холдінгу. Кожне підприємство до реструктуризації займалось виробництвом понад двадцяти видів сільськогосподарської продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок