Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ / сторінка 9

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Виникали труднощі з її збутом. В реформованих підприємствах нові внутрішньогосподарські структури за згодою трудових колективів перетворилися переважно на господарські товариства, що сприяло усуненню штучного роз’єднання галузей рослинництва і тваринництва. Керівники підрозділів разом із трудовими колективами, виходячи з місцевих умов, самостійно визначили, які галузі рослинництва вивести з обороту через їх збитковість, а які залишити, щоб мати більше прибутку. Так поступили і з тваринницькими галузями. Довелося відмовитись від розведення окремих видів тварин.
Впровадження принципів госпрозрахунку відкрило шлях до раціонального використання засобів виробництва. Залежність інтересу кожного працюючого від результатів праці посилила мотивацію до зростання продуктивності праці. Посилилось відчуття відповідальності за стан використання землі, майна.
Стимулювання праці, особливо висококваліфікованих кадрів масових професій, трактористів, водіїв автомобілів, комбайнерів, працівників овочівництва, тваринницьких галузей, в нових умовах належить до однієї з вирішальних умов організації виробництва. Причому стимулювання праці повинно діяти як система в усіх сільськогосподарських підприємствах незалежно від форм власності.
В дисертації з’ясована особливість розвитку сільськогосподарського виробництва в корпоративних структурах. При загальному нарощуванні обсягів сільськогосподарської продукції спостерігається скорочення її питомої ваги у загальному господарському обороті агропромислового концерну. Це проілюстровано на рис. 2.
Рис. 2. Динаміка питомої ваги сільськогосподарської
продукції в загальному обороті агропромислового концерну “Колос”
Спираючись на власний агропромисловий капітал, інтегрована форма організації сільського господарства має більший доступ до кредитних ресурсів, що сприяє зміцненню матеріально-технічної бази сільськогосподарських товаровиробників.
Економічні переваги сільськогосподарського виробництва в складі корпоративних формувань проявляються не лише у вищих економічних показниках. Насамперед посилюється його соціальна спрямованість, більш реальним і конкретним стає управління виробничою діяльністю. Метою виробництва стає забезпечення внутрішніх інтересів кожного виробничого підрозділу, підприємства, об’єднання в цілому. На ближчу перспективу необхідно передбачити подальший розвиток високоефективної, соціально орієнтованої багатоукладної економіки АПК, заснованої в першу чергу на широкому використанні корпоративних форм господарювання, інтеграції всіх типів підприємств різних форм власності по виробництву, переробці і збуту продукції, агросервісному обслуговуванню, кредитуванню; суттєву фінансову підтримку сільських товаровиробників; створення ефективного механізму господарювання АПК, що забезпечить розвиток аграрного виробництва і підприємництва.
Дослідженням виявлено, що питання економічних зв’язків партнерів по корпорації та їх участь в ринкових відносинах є актуальними і не до кінця узгодженими.
У розробленій в дисертації схемі економічних зв’язків партнерів визначено, що важливою функцією діяльності концерну “Колос” є регулювання їх корпоративних відносин з відповідними блоками виробництва. Тут першочергового значення набувають взаємовідносини з сільськогосподарськими товаровиробниками. Від рівня їх зв’язків залежить економічний стан переробних підприємств, підприємств і організацій агротехсервісу та несільськогосподарського виробництва.
У діяльності концерну передбачене стабільне розмежування функцій технологічних структур, спрямованих на одержання високих кінцевих результатів інтеграції. Партнери спільної діяльності передали інтегратору вирішення питань економічної доцільності при здійсненні ринкових операцій з метою уникнення односторонніх вигод.
В умовах корпоративних відносин переробні підприємства і виробники сільськогосподарської продукції зацікавлені, щоб сировина надходила на переробку за ціною виробника – тобто за собівартістю. Це робить кінцевий продукт конкурентоспроможним, товар швидко реалізується, а виручка компенсує сільським товаровиробникам недоплату у значно більшому розмірі, ніж вони б мали за схемою “купівлі-продажу”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В АГРАРНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок