Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД РОЗРАХУНКОВОГО ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ВИЗНАЧЕННЯ ВИГЛЯДУ СНАРЯДА СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ІЗ ЗАДАНИМИ АЕРОДИНАМІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

МЕТОД РОЗРАХУНКОВОГО ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ВИЗНАЧЕННЯ ВИГЛЯДУ СНАРЯДА СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ІЗ ЗАДАНИМИ АЕРОДИНАМІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
МЕТОД РОЗРАХУНКОВОГО ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ВИЗНАЧЕННЯ ВИГЛЯДУ СНАРЯДА СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ІЗ ЗАДАНИМИ АЕРОДИНАМІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.Є. ЖУКОВСЬКОГО
"ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ"
КОЛОМІЙЦЕВ Олександр Вікторович
УДК 533.6.013:533.665
МЕТОД РОЗРАХУНКОВОГО ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ВИЗНАЧЕННЯ ВИГЛЯДУ СНАРЯДА СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ІЗ ЗАДАНИМИ АЕРОДИНАМІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Спеціальність 05.07.01 – аеродинаміка та газодинаміка літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
Науковий керівник:
АМБРОЖЕВИЧ Олександр Володимирович,
доктор технічних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри ракетних двигунів Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, м. Харків.
Офіційні опоненти:
КРАШАНИЦЯ Юрій Олександрович,
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри аерогідродинаміки Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, м. Харків;
КОВТОНЮК Ігор Борисович,
кандидат технічних наук, доцент кафедри аеродинаміки та динаміки польоту Харківського університету повітряних сил Міністерства оборони України, м. Харків.
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “10” червня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.02 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, ауд. 307 головного корпуса.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий “29” квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д64.062.02,
кандидат технічних наук, доцент
__________________________ Базима Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Снаряд належить до класу некерованих, безкрилих літальних апаратів із максимальною щільністю компоновки та траєкторією польоту в атмосфері. Він являє собою тіло обертання, форма якого залежить від призначення та умов застосування.
Серед даної категорії літальних апаратів особливе місце займають балістичні снаряди з настильними траєкторіями, стабілізація яких у польоті здійснюється за рахунок оберту навколо своєї поздовжньої осі.
Створення нового виду снаряда нерозривно пов'язане з вирішенням ряду задач, обумовлених особливостями його руху та застосування. У більшості випадків рух подібних літальних апаратів розглядається у вигляді ряду послідовних фаз. Для снарядів з настильними траєкторіями польоту розглядаються три основні фази руху.
Початкова, активна, фаза руху снаряда є найкоротшою за часом, характеризується високими значеннями фізичних параметрів потоку газів, що діють на снаряд і надають йому поступальний та обертовий рух. На цьому етапі виникає необхідність вирішення газодинамічної задачі, яка зводиться до визначення стану осісиметричного газового потоку залежно від розмірів і форми каналу розгінного пристрою, що забезпечує активну стадію руху снаряда. Під час проведення відповідних досліджень основне значення мають його масогабаритні та динамічні характеристики.
Друга, основна, фаза є найтривалішою за часом, відбувається у щільних шарах атмосфери і впливає на область практичного використання розробленого зразка. Поводження снаряда на траєкторії являє собою аеродинамічну задачу, яка складається з ряду окремих підзадач, для вирішення яких необхідний комплексний підхід з урахуванням всіх вимог, поставлених до об'єкта розробки. Результатом цього є визначення раціональної форми снаряда.
Третя фаза траєкторії снаряда здійснюється в середовищах, що мають або змінну, або постійну щільність, значення якої в багато разів перевищує даний показник для повітряного середовища. Вирішення відповідних задач проектування засноване на експериментальних методах і застосуванні емпіричних залежностей, що є результатом статистичної обробки великого масиву експериментального матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОД РОЗРАХУНКОВОГО ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ВИЗНАЧЕННЯ ВИГЛЯДУ СНАРЯДА СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ІЗ ЗАДАНИМИ АЕРОДИНАМІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок