Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зовнішньоторговельна політика країн – членів ЄС в умовах екологізації економічного розвитку

Зовнішньоторговельна політика країн – членів ЄС в умовах екологізації економічного розвитку

Назва:
Зовнішньоторговельна політика країн – членів ЄС в умовах екологізації економічного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національна академія наук України
інститут світової економіки і міжнародних відносин
УКРАЇНЕЦЬ Лілія Анатоліївна
УДК [339.9+339.544: 504]
Зовнішньоторговельна політика
країн – членів ЄС в умовах екологізації
економічного розвитку
08.00.02 – світове господарство та міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2007


Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник доктор географічних наук, професор
Писаренко Світлана Марківна,
професор кафедри міжнародних економічних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Донецького національного університету
кандидат економічних наук, доцент
Данилюк Наталія Іванівна,
доцент кафедри міжнародного менеджменту
Київського національного економічного
університету імені Вадима Гетьмана
Захист відбудеться 13 листопада 2007 року о 1600 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д .176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “12” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Протягом останнього десятиліття у світі дедалі більше уваги приділяється проблемам екологізації економічного розвитку, які повинні бути враховані в усіх сферах економічної діяльності, зокрема при формуванні зовнішньоторговельної політики з метою уникнення негативного впливу на навколишнє середовище, здоров’я та добробут населення. Дане завдання набуває особливого значення в контексті глобальної економічної інтеграції, оскільки уряди країн дедалі частіше змушені відмовлятися від таких інструментів торгівельної політики, як митне регулювання та квотування, і вдаватися до інших засобів захисту внутрішнього ринку, використовуючи для цього і екологічну політику.
Надзвичайно важливим є питання впливу зовнішньоторговельної та екологічної політики на навколишнє середовище країн світу. Лібералізація торгівлі змінює навантаження на довкілля, і цей процес залежить від розміру країни та величини доходу на душу населення, а також від торговельного режиму з іншими країнами. У зв’язку з цим постає питання, чи можливо пом’якшити негативний вплив процесів лібералізації торгівлі на довкілля.
Основне ускладнення, яке виникає в процесі лібералізації торгівлі, полягає в тому, що посилення конкуренції може викликати так званий екологічний демпінг, за якого країни послідовно знижують екологічні стандарти з метою отримання порівняльної переваги над конкурентами в торгівлі або залучення іноземного капіталу. Особлива увага даному питанню приділяється в країнах – членах ЄС.
Розробка і застосовування країнами – членами ЄС економічних інстру-ментів та адміністративних методів дозволить привести їх зовнішньо-торговельну політику у відповідність до сучасних вимог екологізації економічного розвитку держав світу. Вивчення досвіду об’єднання торгівельної і екологічної політики та розробки відповідних програм розвитку економіки в країнах – членах ЄС дає можливість колишнім країнам з перехідною економікою, до яких відноситься й Україна, підвищити екологічну ефективність своєї зовнішньоторговельної політики.
Особливу увагу питанням розробки зовнішньоторговельної політики з урахуванням вимог екологізації економісти почали приділяти наприкінці ХХ ст. Сучасні роботи, які аналізують взаємовідносини міжнародної торгівлі та стану навколишнього середовища, базуються на різних теоріях міжнародної торгівлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Зовнішньоторговельна політика країн – членів ЄС в умовах екологізації економічного розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок