Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ВЗАЄМОРОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТА МІСЬКИХ МІСЦЕВОСТЕЙ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНОГО РЕГІОНУ (методика та аналіз)

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ВЗАЄМОРОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТА МІСЬКИХ МІСЦЕВОСТЕЙ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНОГО РЕГІОНУ (методика та аналіз)

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ВЗАЄМОРОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТА МІСЬКИХ МІСЦЕВОСТЕЙ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНОГО РЕГІОНУ (методика та аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,30 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ
САЖНЄВ МИХАЙЛО ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 913 (477.64):332.1
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ВЗАЄМОРОЗВИТОК
СІЛЬСЬКИХ ТА МІСЬКИХ МІСЦЕВОСТЕЙ
МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНОГО РЕГІОНУ
(методика та аналіз)
11.00.02 – економічна і соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2002
 


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри економічної та соціальної географії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
Загородній Володимир Васильович
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Пітюренко Юхим Іванович,
Київський національний економічний університет
професор кафедри розміщення продуктивних сил
кандидат географічних наук,
Лісовський Сергій Антонович,
Інститут географії НАН України
докторант
Провідна установа: Одеський національний університет
імені І.Мєчнікова
Захист відбудеться “2” жовтня 2002 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 інституту географії НАН України за адресою:
01034, м.Київ – 34, вул.Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України (м.Київ – 34, вул.Володимирська, 44).
Автореферат розісланий “28” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Підгрушний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний розвиток суспільства, його взаємодія з природою характеризуються надзвичайною багатогранністю змін у системі “природа-людина-виробництво”. В Україні чи не вперше за всю її історію розвитку з’явилися передумови для вирішення багатьох економічних, екологічних, соціальних, природоохоронних та інших проблем. Перехід на нові (ринкові) умови господарювання, підвищення регіонального принципу управління створюють для цього певні передумови. У вирішенні цих проблем особливе значення відводиться науковим дослідженням і розробкам, в т.ч. і економіко-географічним. Особливого значення надається дослідженню міст та сільських місцевостей як природно-соціо-економічних територіальних спільностей, їх взаєморозвитку.
Як спільність соціально-економічних об’єктів міська та сільська місцевості поліфункціональні. На розвиток їх окремих функцій впливають, в першу чергу, зміна соціально-економічних факторів. Зміна форм власності, ідеологічної та економічної політики держави призвели до змін у розвитку міст та сільських місцевостей як окремих природно-соціо-економічних територіальних спільностей, так і до характеру їх взаєморозвитку. Значно посилилася роль сільських місцевостей в господарському розвитку країни, в той же час роль окремих міст в територіальній організації суспільства знизилась. У зв’язку з цим змінився характер, рівень розвитку та структура взаємозв’язків між містами та сільськими місцевостями. Ці процеси найбільш чітко простежуються на рівні мікрорегіонів, оскільки в їх межах можливо простежити тенденції взаєморозвитку окремих функцій, виявити певні закономірності в даному процесі, внутрірегіональні відміни, і на їх основі розробити пропозиції щодо розвитку спільностей міська – сільська місцевість на перспективу. Сучасні територіальні відміни у взаєморозвитку їх окремих функцій повинні стати основою при функціонально-територіальному зонуванні якісно нових місцевостей як відправної бази для розробки основних напрямів їх розвитку у перспективі.
Базуючись на особливостях розвитку та функціонування спільностей, актуальності проблеми, а також недостатньої її розробленості, було обрано тему дослідження: “Функціональний взаєморозвиток сільських та міських місцевостей Мелітопольського суспільно-географічного регіону (методика та аналіз)”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: дисертаційне дослідження пов’язане з тематикою наукових досліджень кафедри економічної та соціальної географії НПУ імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ВЗАЄМОРОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТА МІСЬКИХ МІСЦЕВОСТЕЙ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНОГО РЕГІОНУ (методика та аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок