Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАННЯ ЯК ФОРМА ЗВ’ЯЗКУ СВІДОМОСТІ І БУТТЯ

ЗНАННЯ ЯК ФОРМА ЗВ’ЯЗКУ СВІДОМОСТІ І БУТТЯ

Назва:
ЗНАННЯ ЯК ФОРМА ЗВ’ЯЗКУ СВІДОМОСТІ І БУТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,21 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І.І.МЕЧНИКОВА
УДК 100.7.165.0
ПЕТРУШЕНКО ВІКТОР ЛЕОНТІЙОВИЧ
ЗНАННЯ ЯК ФОРМА ЗВ’ЯЗКУ СВІДОМОСТІ І БУТТЯ
Спеціальність 09.00.02 – діалектика і методологія пізнання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” на кафедрі філософії
Офіційні опоненти: – Цехмістро Іван Захарович, доктор філос. наук, професор, зав. кафедри теорії культури і філософії науки Харківського національного університету ім. В.Н.Каразина;
- Уйомов Авенір Іванович, доктор філос. наук, професор Одеського національного університету ім. ЯІ.І.Мечникова;
- Ратников Володимир Сазонович, доктор філос. наук, професор Вінницького технічного університету.
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка.
Захист відбудеться “16” жовтня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 при Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Новосельського, 64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24 ).
Автореферат розісланий “09” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Сумченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Радикальна соціально-економічна та політична переорієнтація, що її переживає сучасне українське суспільство, супроводжується не менш радикальними переорієнтаціями духовного плану. Останні пов’язані перш за все із тими новими горизонтами, які відкрилися сьогодні перед людиною нашого суспільства в плані можливостей її впливів на власну долю, самовизначення та самоусвідомлення. Водночас нові перспективи відкриваються і перед сучасною вітчизняною філософією: в її змісті майже все підлягає переосмисленню, у тому числі – і за рахунок інтенсивного засвоєння спродукованого світовою філософською думкою. В ряді таких необхідних та конче нагальних засвоєнь знаходяться епістемологічні студії. Справа полягає не лише в тому, щоби ввести у обсяг філософських досліджень дещо нове, а в тому, що філософське вивчення знання реально перебуває сьогодні в епіцентрі філософських осмислень дійсності. Поява постмодернових віянь симптоматично засвідчило те, що певного рівня та спрямування культуротворчі інтенції майже вичерпані, а все ширше втручання у процеси життя інформаційних процесів із необхідністю вимагає пошуку нових засобів організації інтелектуальної діяльності. Зрозуміло, що це стимулює інтерес до пізнавальних процесів. Історії пізнавальної проблематики окреслюється як розвиток від метафізичного онтологізму – через критицизм – до епістемологізму, який вимагає поставити в центр інтелектуальних розвідок сучасності діяльність когнітивного конструювання. За реальних умов сучасного цивілізаційного процесу людина все більше починає мати справу не із деякою реальністю “самою по собі”, а лише із реальністю когнітивно (через знання) сприйнятою та засвоєною. Йдеться не лише про входження людства в інформаційне суспільство, а й про вагоме підвищення значущості людського індивідуального життєвого самовизначення, суттєве збільшення значення в житті сучасного суспільства віртуальної реальності, різноманітні намагання здійснити свідомі прориви в інші виміри сущого. Все сказане свідчить про актуалізацію філософських досліджень знання, бо саме знання постає тою сферою, в якій перехрещують та знаходять своє виявлення чисельні фундаментальні філософські проблеми, такі, як співвідношення онтології та гносеології, мислення та буття, інтелектуального та реального, наданого та спродукованого, суспільного та індивідуального, спонтанного та регламентованого, виявленого та прихованого, людського та нелюдського та ін.
Запровадження у вітчизняну філософію епістемологічних студій не є простою справою з кількох причин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 



Реферат на тему: ЗНАННЯ ЯК ФОРМА ЗВ’ЯЗКУ СВІДОМОСТІ І БУТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок