Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕБІОТИКІВ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ПРИ ГЕСТОЗАХ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕБІОТИКІВ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ПРИ ГЕСТОЗАХ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕБІОТИКІВ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ПРИ ГЕСТОЗАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Павловська Оксана Миколаївна
УДК 618.3 – 008.6 – 084 – 08
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕБІОТИКІВ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ПРИ ГЕСТОЗАХ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Нізова Наталія Миколаївна,
медичний радник з питань охорони здоров`я матері та дитини,
ВІЛ/СНІД, Американська міжнародна спілка охорони здоров'я, м. Київ
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор Воронін Корнелій Валентинович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри акушерства та гінекології
доктор медичних наук, професор Андрієвський Олександр Георгійович, Український НДІ морської медицини МОЗ України, завідувач відділу гінекології, м. Одеса
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, акушерське відділення екстрагенітальної патології, м. Київ.
Захист відбудеться 21.04.2004 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3)
Автореферат розісланий 18.03.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., ст.н.сп. Соболєв Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасному акушерстві гестози залишаються одними з найбільш розповсюджених і тяжких ускладнень вагітності, пологів та післяпологового періоду (Запорожан В.М., 2000; Степанківська Г.К., 2000; Чайка В.К., 2000; Венцківський Б.М. та співавт., 2002). За даними літератури, в Україні частота випадків виникнення ранніх гестозів коливається в межах 30-80%, а показник частоти розвитку прееклампсій за останні 5 років зріс від 5 до 17,4% (Грищенко В.И. и соавт., 2000; Коломійцева А.Г, 2000; Чайка В.К. и соавт., 2000; Венцківський Б.М. та співавт., 2002). На думку більшості дослідників, така ситуація пов`язана насамперед з незадовільним станом здоров`я жінок репродуктивного віку (Запорожан В.М. та співавт., 1997; Богатирьова Р.В. та співавт., 1999; Степанківська Г.К. та співавт., 2000).
Незважаючи на постійну увагу до проблеми гестозів, і досі до кінця не розв`язано деякі аспекти патогенезу і широке коло питань, пов'язаних з патогенетичним обґрунтуванням щодо застосування різних лікувальних і профілактичних заходів.
Згідно з сучасними уявленнями, ранній гестоз є проявом нейро-вегетативно-імунно-ендокринно-обмінних порушень, що виникають у відповідь на подразнення нервових закінчень матки імпульсами, які йдуть від плода. В результаті в організмі вагітної накопичуються недоокислені продукти обміну, токсичні метаболіти, які негативно впливають на формування плода (Айламазян Э.К., 1998; Садчиков Д.В., 1999; Савельева Г.М. и соавт., 2000).
Протягом останнього часу доволі міцну позицію, обґрунтовану як з теоретичної, так і з практичної точки зору, завойовує концепція, у відповідності з якою розвиток прееклампсії є наслідком хронічного гіповолемічного шоку, який супроводжується ендотоксинемією і синдромом поліорганної недостатності (Ветров В.В. и соавт., 2000; Репина М.А., 2000; Роговая О.Н., 2000). Внаслідок катаболічної спрямованості метаболізму і зниження детоксикуючих функцій печінки, нирок, кишечника накопичуються ендотоксини, які ще більше посилюють патологічний стан організму вагітної. Причому ендотоксикоз може бути зумовлений не тільки збільшенням вмісту будь-яких конкретних речовин, але й порушенням рівноваги між речовинами-антагоністами (Иванченко С.А., 1999; Ветров В.В., 2000; Костенко В.С. и соавт., 2002). Разом з тим, застосування традиційної медикаментозної терапії не забезпечує достатньої детоксикації організму, а застосування широко впроваджуваних в акушерську практику методів еферентної терапії пов`язане з певним ризиком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕБІОТИКІВ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ПРИ ГЕСТОЗАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок