Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ: СУКЦЕСІЇ, ІНФОРМАЦІЙНІ ВЗАЄМОДІЇ, РЕКУЛЬТИВАЦІЯ)

ДИНАМІКА ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ: СУКЦЕСІЇ, ІНФОРМАЦІЙНІ ВЗАЄМОДІЇ, РЕКУЛЬТИВАЦІЯ)

Назва:
ДИНАМІКА ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ: СУКЦЕСІЇ, ІНФОРМАЦІЙНІ ВЗАЄМОДІЇ, РЕКУЛЬТИВАЦІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,18 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧЕРНИШЕНКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 574.4(477)+630*1(477)
ДИНАМІКА ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗІВ
СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ
(НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ: СУКЦЕСІЇ,
ІНФОРМАЦІЙНІ ВЗАЄМОДІЇ, РЕКУЛЬТИВАЦІЯ)
03.00.16 - ЕКОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті.
Науковий консультант: член-кореспондент НАН України
доктор біологічних наук, професор
Травлєєв Анатолій Павлович
Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, ґрунтознавства та екології.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Ємельянов Ігор Георгійович
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена
НАН України, завідувач відділом
популяційної екології та біогеографії
доктор біологічних наук, професор
Івашов Анатолій Васильович
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри
екології та раціонального природокористування
доктор біологічних наук, професор
Царик Йосип Володимирович
Львівський національний університет
ім. Івана Франка, завідувач кафедри зоології
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового
ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17,
біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національ-ного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
Автореферат розісланий “ 24 ” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент А. О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку взаємовідносин між люд-ством та природою характеризується подальшим зростанням дисгармонії між ними і водночас посиленням їхньої взаємозалежності. Стихійне використан-ня природних ресурсів призводить до безперервного росту числа катаклізмів та аномальних явищ, розмах яких примушує поставити під сумнів можливість не лише безкризового розвитку цивілізації, але й подальшого її існування. Стає все більш очевидним, що не можна розраховувати на пасивну гармоні-зацію відносин між людиною і природою. Людству – для власного виживан--ня – необхідно усвідомити необхідність розумного управління процесами, що відбуваються в ноосфері, нагальність активного “переходу до нового світосприйняття, до філософії ноосферного розвитку” (Ситник, 2004).
Раціональне управління природними процесами можливе лише за умови глибокого розуміння законів функціонування екосистем на різних рівнях їхньої організації, аж до біосферного. Екологічні дослідження не повинні завершу-ватися фіксацією окремих фактів та накопиченням даних; очевидні тенденції до глибинної теоретизації знань про поведінку біологічних макросистем. Близь-ко століття тому виникла окрема наукова дисципліна – математична екологія, предметом якої є побудова та аналіз динамічних моделей екологічних об'єктів. У даний час вона інтенсивно зростається з класичною екологією, стає орга-нічною та невід'ємною складовою всіх її розділів: від екології рослин і тварин до глобальних теорій ноосферології.
Ефективному застосуванню моделей у біології тривалий час заважала невідповідність між методами класичного системного аналізу і складним, стохастичним характером біологічних процесів. В останнє десятиліття ситуація різко змінилася, з'явилися нові методи теорії стійкості, катастроф, дисипа-тивних структур, хаосу і т.п., які орієнтовані на вивчення нелінійних ефектів. Ці методи знайшли широке застосування в біофізиці, біохімії та молекулярній біології (Марри, 1983), багато в чому визначивши вражаючі успіхи цих наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗІВ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ: СУКЦЕСІЇ, ІНФОРМАЦІЙНІ ВЗАЄМОДІЇ, РЕКУЛЬТИВАЦІЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок