Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія державного управління
при президентові України
МАКСИМЕЦЬ Борис Миколайович
УДК 35.01:329.05
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ
ТА РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ
25.00.01 - теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор політичних наук, професор
ШКЛЯР Леонід Євдокимович,
Вища атестаційна комісія України,
начальник гуманітарного відділу.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор
РАДИШ Ярослав Федорович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри управління охороною суспільного здоров’я;
кандидат філософських наук, доцент,
заслужений діяч науки і техніки України
ЗДІОРУК Сергій Іванович,
Національний інститут стратегічних досліджень, завідувач відділу гуманітарної політики.
 
Провідна установа – | Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології, м. Київ.
Захист відбудеться “10” березня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 у Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий “8” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. К. Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За роки незалежності українське суспільство пройшло складний шлях від однопартійної системи управління державою до багатопартійності. Суспільні верстви й соціальні групи отримали інституційні можливості для представництва своїх інтересів через політичні партії відповідного ідеологічного спрямування. Запро-ваджуються демократичні механізми узгодження цих інтересів та досягнення суспільно прийнятних компромісів, які дають змогу уникати небезпечного загострення конфліктів і цивілізовано вирішувати складні питання економічних, соціальних і політичних перетворень у суспільстві, що прагне жити за європейськими стандартами демократії. Проте політичні партії ще не стали основою формування урядових коаліцій та кадрового потенціалу політичного керівництва державою.
Можливості для цього лише створюються завдяки впровадженню виборчої системи на пропорційній основі та здійсненню політичної реформи, яка перетворює нашу країну на парламентсько-президентську республіку. Ці зміни істотно посилюють роль політичних партій у системі влади й управління державою. Закономірним стане поняття “правляча партія”, або “правляча коаліція” – інститут, що формується шляхом виборів до парламенту та органів місцевого самоврядування на пропорційній основі. Отже, внаслідок здійснення політичної реформи партії мають стати не лише провідними суб’єктами виборчого процесу, а й інститутами формування політико-владних еліт, які беруть на себе відповідальність за управління державою. Звідси випливає, що зміна функцій політичних партій має привести до трансформації партійно-політичної системи нашої країни і, таким чином, стати головним напрямом реалізації політичних перетворень, спрямованих на подальшу демокра-тизацію держави і суспільства, послідовне здійснення стратегічного курсу України на всебічну інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури.
З урахуванням очікуваних змін у статусі партій логічно виникає питання щодо поєднання ними ідеологічних і політичних функцій, з одного боку, і управлінських – з другого. Як відомо, партія чи коаліція партій, які контролю-ють парламент і формують уряд, керуються певними ідеологічними й політичними принципами та прагнуть реалізувати їх через інститути влади й механізми державного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ЯК ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок