Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ВЕГЕТАТИВНИХ ПОКАЗНИКІВ У ХВОРИХ НА ВІБРАЦІЙНУ ХВОРОБУ ПІД ВПЛИВОМ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ

ДИНАМІКА ВЕГЕТАТИВНИХ ПОКАЗНИКІВ У ХВОРИХ НА ВІБРАЦІЙНУ ХВОРОБУ ПІД ВПЛИВОМ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ

Назва:
ДИНАМІКА ВЕГЕТАТИВНИХ ПОКАЗНИКІВ У ХВОРИХ НА ВІБРАЦІЙНУ ХВОРОБУ ПІД ВПЛИВОМ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕВРОЛОГІЇ, ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ
Налча Ігор Ілліч
УДК 616.839:613.644:615.835.3
ДИНАМІКА ВЕГЕТАТИВНИХ ПОКАЗНИКІВ У ХВОРИХ
НА ВІБРАЦІЙНУ ХВОРОБУ ПІД ВПЛИВОМ
ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ
14.01.15 – нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Дзюба Олександр Миколайович, професор кафедри нервових хвороб Київського національного медичного університету
ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Перцев Григорій Дмитрович, головний науковий співробітник Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України.
доктор медичних наук, професор Грицай Наталія Миколаївна, завідувач кафедри нервових хвороб з нейрохірургією Української медичної стоматологічної академії МОЗ України.
Провідна установа – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.
Захист відбудеться “26” квітня 2006 р., о 10.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.566.01 при Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України (61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України (61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46).
Автореферат розіслано ”23” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
старший науковий співробітник,
кандидат медичних наук Л.І. Дяченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вібраційна хвороба (ВХ) – широко розповсюджене професійне захворювання нервово-судинної системи, яке посідає в структурі професійної захворюваності в Україні друге місце (Кундієв Ю., Нагорна А, 2003). У Донбасі вона найчастіше зустрічається серед гірників, на яких припадає 94% усіх випадків цього захворювання (Усачёва Л.В., Рокотянская В.В., 2003). Методи лікування ВХ, які існують, недостатньо ефективні, і захворювання, поступово прогресуючи, часто приводить до стійкої втрати професійної працездатності робітників ще в молодому віці (Куклина Е.Г. із співавт., 2003; Пиктушанская И.Н. із співавт., 2003). Все це визначає необхідність подальшого пошуку нових й удосконалення відомих методів лікування хворих на ВХ.
Як відомо, в патогенезі ВХ важливу роль відіграє тканинна гіпоксія, яка приводить до розвитку у хворих стійких вегетотрофічних розладів у верхніх кінцівках (Филин А.П. із співавт., 1985; Сухаревская Т.М. із співавт., 1991; Артамонова В.Г. із співавт., 1999). У звязку з цим ряд авторів використав з лікувальною метою при цьому захворюванні гіпербаричну оксигенацію (ГБО), як ефективний засіб боротьби з тканинною гіпоксією (Соболева Н.П., 1984, 1989; Ерошина О.П. із співавт., 1986; Соболева Н.П., Дейнега В. Г., 1987; Соболева Н.П. із співавт., 1995). На підставі отриманих даних вони дійшли висновку, що ГБО збільшує ефективність комплексної терапії хворих на ВХ, але ступінь збільшення ефективності залежить від оптимальності обраної дози лікувальної гіпероксії. Разом з цим ніяких алгоритмів вибору оптимальної для хворого дози гіпербаричного кисню ними не запропоновано. Відомо, тим часом, що при невірно обраних дозах ефективність лікування знижується і лікувальні ефекти можуть перейти в патогенні (Казанцева Н.В., 1996; Tibbles P.M., Edelsberg J.S., 1996).
В останні роки, у зв'язку з упровадженням у медичну практику комп'ютерних технологій і нових неінвазивних методик оцінки функціонального стану організму (ФСО) хворого, що грунтуються на аналізі варіабельності ритму серця (ВРС), з'явилася можливість здійснювати контроль над ФСО й об'єктивно оцінювати гомеостаз при проведенні сеансів гіпербаричної терапії (Воробьев К.П., 1995, 2001; Мачерет Е.Л. із співавт., 2000; Stys A., Stys T., 1999; Stein P.K., Kleiger R.E., 1999). Оцінка динаміки вегетативних показників протягом сеансів ГБО (тобто, оцінка вегетативної реактивності до гіпероксії) в режимі реального часу дозволяє диференційовано підходити до вибору лікувальної дози гіпербаричного кисню й провести максимальний терапевтичний вплив, не допускаючи розвитку ускладнень гіпероксії (Воробьев К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИНАМІКА ВЕГЕТАТИВНИХ ПОКАЗНИКІВ У ХВОРИХ НА ВІБРАЦІЙНУ ХВОРОБУ ПІД ВПЛИВОМ ГІПЕРБАРИЧНОЇ ОКСИГЕНАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок