Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Перебіг та лікувальна тактика клімактеричних порушень у жінок з гіпотиреозом

Перебіг та лікувальна тактика клімактеричних порушень у жінок з гіпотиреозом

Назва:
Перебіг та лікувальна тактика клімактеричних порушень у жінок з гіпотиреозом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧУМАК ЗІНАЇДА ВАСИЛІВНА
УДК 618.1:616.43(075)
Перебіг та лікувальна тактика
клімактеричних порушень у жінок
з гіпотиреозом
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: | заслужений діяч науки та техніки України, доктор медичних наук, професор Зелінський Олександр Олексійович,
Одеський державний медичний університет, завідувач
кафедри акушерства та гінекології №2.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
доктор медичних наук, професор Сенчук Анатолій Якович,
завідувач кафедри акушерства та гінекології медичного інституту Української асоціації народної медицини МОЗ України.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, кафедра акушерства, гінекології та перинатології.
Захист відбудеться “16” грудня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного медичного університету (65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розісланий “12” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.мед.н. Старець О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Згідно з демографічними прогнозами ВООЗ, в ХХІ сторіччі очікується значне збільшення кількості людей похилого віку (Татарчук Т.Ф., 2003),у зв’язку з чим проблеми патології клімактеричного періоду в останнє десятиріччя привертають пильну увагу науковців та клініцистів (Kincade P.W. et al., 2000, Сметник В.П., Шестакова И.Г., 2003). За статистичними даними, серед 26,3 млн. українських жінок 13,2 млн. – це жінки клімактеричного віку (Татарчук Т.Ф., Сольский Я.П., 2003). Поширеність та зростаюча частота захворювань щитоподібної залози (ЩЗ) на Україні визначають значущість проблеми дослідження стану гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдної системи у жінок в клімактеричному періоді й особливості його перебігу (Зелінський Б.О., Зелінська Н.Б., 1998, Ткачик С.Я, 2001, Матасар И. и др., 2002). Встановлено, що пік захворювань ЩЗ у жінок припадає на вік після 40 років і чітко співпадає з появою дисгормональних порушень, пов’язаних з клімактерієм (Вдовиченко Ю.П., Глазкова И.Б., 2003).
Вивчення можливих механізмів взаємозв’язку між тиреоїдною та репродуктивною системами з наукової точки зору являється суттєво важливим для обґрунтування програми профілактики хвороб старості (Bausch L. at al., 2003, Шабалин А.В. и соавт., 2004).
Під час вивчення центральних взаємозв’язків (Самсонова В.М., Бабичев В.Н. 1977, Манухин И.Б. и соавт., 2001) встановлено, що естрогени та тиреоїдні гормони різнонаправлено впливають на секрецію тіреотропного гормону (ТТГ), пролактину (ПРЛ). За даними інших дослідників (Соснова Е.А., 1989, Bausch L., Mc. Allister R.M., 2003), у репродуктивний період у разі гіпотиреоза знижується гіпофізарна секреція фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) та лютеінізуючого гормону (ЛГ) з „ослабленою” відповіддю статевих залоз на дію гонадотропінів, що проявляється зменшенням росту оваріальних фолікулів і переходом їх у стадію атрезії (Тотоян Е.С. 1994, Боровая Т.Г., 1996). Цей факт може мати суттєве значення під час клімактерію, для якого характерна гіпоестрогенія на тлі підвищення рівня гонадотропінів. Результати досліджень у цьому напрямку суперечливі. Певну роль у тонічному „стримуванні” продукції ТТГ гіпофізом відіграє дофамін (Кэттайл В.М., Арки Р.А., 2001), у той же час відомо, що тіреотропний рілізінг гормон (ТРГ) являється стимулюючим фактором секреції не лише ТТГ, але й ПРЛ (Тотоян Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Перебіг та лікувальна тактика клімактеричних порушень у жінок з гіпотиреозом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок