Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРВИННИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ФІЗИЧНИХ ВЕЛИЧИН НА ОСНОВІ АПРОКСИМАЦІЙНИХ МЕТОДІВ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРВИННИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ФІЗИЧНИХ ВЕЛИЧИН НА ОСНОВІ АПРОКСИМАЦІЙНИХ МЕТОДІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРВИННИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ФІЗИЧНИХ ВЕЛИЧИН НА ОСНОВІ АПРОКСИМАЦІЙНИХ МЕТОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний університет "Львівська політехніка"
Попов Ярослав Богданович
УДК 621.382
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРВИННИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ФІЗИЧНИХ ВЕЛИЧИН НА ОСНОВІ АПРОКСИМАЦІЙНИХ МЕТОДІВ
01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Заслужений винахідник України,
Дудикевич Валерій Богданович
завідувач кафедри “Автоматика і телемеханіка” Державного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, Заслужений винахідник України, Стадник Богдан Іванович, завідувач кафедри “Інформаційно-вимірювальна техніка” Державного університету “Львівська політехніка”;
доктор фізико-математичних наук, професор Яворський Ігор Миколайович, завідувач відділу “Відбір та обробка стохастичних сигналів” Фізико-механічного інституту Національної академії наук України.
Провідна установа: Інститут проблем математичних машин та систем НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “24” лютого 1999 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Державному університеті "Львівська політехніка" (290646, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд.226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного університету "Львівська політехніка" (Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий “22” cічня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Ткаченко С.П.


загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Сучасний розвиток засобів вимірювання фізичних величин (температури, тиску, індукції магнітного поля тощо), а також систем автоматизації наукових експериментів, автоматизованого керування технологічними процесами і складними об’єктами суттєво залежить від наявності ефективних засобів математичного моделювання та оптимізації. Це зумовлено значною складністю сучасних пристроїв вимірювання, високими вимогами до точності, надійності та ефективності.
Розробка високоточних вимірювальних засобів на основі напівпровідникових перетворювачів часто ускладнена нелінійністю характеристик цих давачів у широких діапазонах вимірювання та значним розкидом градуювальних характеристик окремих перетворювачів навіть у межах однієї партії. У зв’язку з цим градуювальні характеристики для цього типу перетворювачів визначають індивідуально.
Високоточні засоби вимірювання, як правило, використовують певні методи лінеаризації. Для підвищення ефективності існуючих лінеаризаційних структур необхідно розробити достатньо ефективні засоби математичного моделювання первинних перетворювачів та алгоритми оптимізації параметрів схем.
Математичні моделі первинних перетворювачів можна одержати шляхом апроксимації їх експериментально знятих характеристик. При моделюванні первинних перетворювачів фізичних величин на основі апроксимаційних методів необхідно, щоб характеристики перетворювачів задовільняли умови гладкості та неперервності на інтервалі апроксимації, що для ряду поширених перетворювачів має місце на практиці.
Відомо, що для багатьох напівпровідників характерна нелінійна (експоненціальна, степенева тощо) залежність інформаційних параметрів від вимірюваної фізичної величини.
Сучасні методи апроксимацій експериментальних даних нелінійними відносно параметрів виразами базуються, як правило, на методі найменших квадратів чи найкращому чебишовському наближенні. При цьому розв’язують нелінійну систему рівнянь або апроксимацію зводять до поліноміальної через перетворення змінних. Останній спосіб має ряд недоліків. По-перше, мінімізується відхилення апроксимуючого виразу не від заданої залежності, а від перетвореної. Тому для досягнення достатньої точності часто невиправдано збільшують порядок полінома (в літературі зустрічаються наближення поліномами сьомого і навіть дванадцятого степеня). По-друге, якщо використовується перетворення змінних, то експериментальні точки, що були рівновіддалені для не перетвореної змінної, можуть стати нерівновіддаленими для нової змінної.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРВИННИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ФІЗИЧНИХ ВЕЛИЧИН НА ОСНОВІ АПРОКСИМАЦІЙНИХ МЕТОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок